dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

marus1980

Oczekiwanie straszna rzecz

Oceń ten wpis
Właśnie dziś pan architekt wysłał nam koncepcję zagospodarowania, kilka poprawek i będzie ok.
To oczekiwanie jest okropne, nic się nie dzieje. Czytam forum żeby być mądrzejszą a im więcej czytam tym więcej pytań w mojej głowie się rodzi.

Teraz zastanawiamy się z czego robić ściany wewnętrzne- jest kilka możliwości: BK, pustaki ceramiczne, albo silka. W projekcie są cegły.
I oczywiście pytanie jaki styropian wybrać na ocieplenie. Myślimy o grafitowym ponieważ musimy wybrać cienki 8-10 cm. Więc grafitowy wydaje się nam najlepszym rozwiązaniem. Tylko czy nie szkoda pieniędzy. Jeszcze mamy dużo czasu aby się nad tym zastanowić. Wiem tylko tyle żeby kupić styropian początkiem roku.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Gizmoak
    Przeszedłem to co wy czekanie na informacje od architekta to to co zawsze mnie irytowało, a po czytaniu forum miałem mętlik w głowie i jeszcze większa chęć zdobycia wiedzy ale potwierdzonej badaniami obliczeniami bo na forum nie zawsze można znaleźć dobrych doradców.
    Ale pisze bo zdziwiło mnie to ze możecie użyć tylko 8-10cm styropianu to bardzo mało nawet przy dość ciepłym materiale ścian nosnych. Naprawdę zastanówcie się nad zwiększeniem tej grubości nawet używając BK to U będzie trochę wysoki. To prawda ze za grafitowy się przepłaca ale właśnie dzięki niemu można ograniczyć trochę grubość ocieplenia, zastanówcie się nad zastosowaniem Ytong Energo+ do tego styropian no to może U wyjdzie przyzwoite, ale ściana trochę grubsza, aczkolwiek nie wiem jaka jest jego cena, może się mylę ale nie znalazłem nic cieplejszego
    Wiem ze ograniczenie wynika z powodu ściany truj warstwowej, ale czy policzyliście ile będzie was ten klinkier kosztował tzn. kupno materiału plus robocizna ponieważ jest to jedna z najdroższych elewacji.
    Możecie zrobić sobie OZC i porównać z dwie trzy wersje ceny zaczynają się od 200zl a naprawdę warto zdać sobie sprawę z tego ile w przyszłości prawdopodobnie będziecie wydawać na ogrzewanie, ja tak zrobili i nie żałuje a są to niewielkie pieniądze za ta wiedze.
  2. Avatar marus1980
    Dziękuję za informację i Owszem klinkier drogi, robocizna pewnie też( ale to okaże się jak już będziemy budować) tylko, że nam się on bardzo podoba jako elewacja, mogłaby być płytka klinkierowa ale jak już pisałam mąż uparł się na cegłę. Jest też połówka cegły klinkierowej, tańsza, cieńsza więc wtedy można zastosować grubszy styropian.
    A syropian jak będzie 10 cm grafitowego to myślimy, że będzie ok. Ponieważ grafitowy nawet gdy jest cienki to i tak ma dobre parametry. Czy się mylę? Ale czytając to forum do takiego doszłam wniosku.

    Również czytając forum i wypowedzi osób które zastosowały dobre materiały zarówno ścian i ocieplenia i ile płacą rocznie za ogrzewanie to porównując do tego domu gdzie teraz mieszkamy( dodam, że to stare budownictwo z czasów gdzie nie było stosowane ocieplenie) spalamy materiałów paliwa stałego za porównywalną sumę. Więc nie wiem o co chodzi z tym oszczędzaniem. Może się mylę albo nie wszyscy dokładnie opisują ile płacą za ogrzewanie. A może do ogrzewania powinniśmy jeszcze coś wliczyć, tego nie wiem.