dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lopesjus

Wiosna 2015

Oceń ten wpis

Komentarze

  1. Avatar effa_s
    ale śliczny ogród!
  2. Avatar ann_a
    pięknie!
  3. Avatar dziub
    ogród rewelacja.
    widzę, że zostawiliście podkłady kolejowe w ogrodzie. O ile dobrze pamiętam była szersza dyskusja na ten temat. Robiliście coś z nimi? Zabezpieczaliście jakoś?
  4. Avatar Lopesjus
    Cytat Napisał dziub
    ogród rewelacja.
    widzę, że zostawiliście podkłady kolejowe w ogrodzie. O ile dobrze pamiętam była szersza dyskusja na ten temat. Robiliście coś z nimi? Zabezpieczaliście jakoś?
    Rzeczywiście, była dość ognista dyskusja http://forum.muratordom.pl/showthrea...=podk%C5%82ady

    Mogę potwierdzić, że w miejscu, w którym składowałem podkłady przez ok 2 miesiące, od dwóch lat wyrastają jedynie niektóre chwasty. Nie robię z tego tragedii, w tym miejscu i tak planowałem wymianę gleby.
    Nawet w najbardziej upalne dni nie mamy problemu z zapachem. Planowałem wcześniej imitacje betonowe, ale dostępne długości nie pozwalały na realizację zamierzenia (duża różnica wysokości i mała odległość od granicy)


    Na tym zdjęciu widać, że wkrótce przewieszające się iglaki zasłonią podkłady. Jest to strona wschodnia, przed słońcem już teraz chroni je szpaler żywotników i berberysów. Nie mam też problemów z roślinami, które nie występowałyby przed wprowadzeniem podkładów. Od początków ogrodu mamy problemy z wertycyliozą, nie ma to jednak nic wspólnego z podkładami.

    A tak ta częśc wyglądała 4 lata temu: