dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Wod-kan, elektryka i odkurzacz centralny

Oceń ten wpis
W ostatnim tygodniu przed wylaniem posadzki (czyli ok. 1,5 tygodnia temu) było intensywnie. Zrobiona część elektryki, wod-kan i instalacja odkurzacza centralnego.

Z panem, który robił nam kanalizację przed wylaniem fundamentów rozstaliśmy się, bo był jakiś nerwowy. Jak spytaliśmy o jakiś rabat to prawie na nas nakrzyczał. Podobno firma mu upada. Nic dziwnego. Jak już wcześniej pisałem, instalatorzy szamba stwierdzili, że wykonawca ten musiał być mega leniwy, skoro puścił tak głęboko pod fundamentem wylot kanalizacji. Z kolei ekipa robiąca resztę wod-kanu stwierdziła, że można było tak fajnie tę instalację zrobić, a ktoś tak to spieprzył. Pozostaje żyć nadzieją, że nic się nie będzie zatykać. Jeśli będziecie się budowali, to polecam zwrócić na to szczególną uwagę przed wylaniem fundamentów.

Nie wiem czy kogoś interesują te porozkładane na ziemi rurki, ale jakby co, to wyglądały tak:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_5647.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	322428Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_5661.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	322429Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_5672.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	322430

Odkurzacza centralnego na początku nie będziemy mieli, bo najzwyczajniej w świecie nie przewiduje tego mocno napięty już budżet No ale instalację na przyszłość rozprowadziliśmy. Kosztowała poniżej tysiaka, a później wystarczy tylko założyć gniazda, podłączyć centralę i można wciągać.

Największa jazda jest z podarunkiem w postaci elektryki. Przez elektrykę musieliśmy przekładać termin wylewania posadzki. Teraz przez elektrykę przeciąga nam się ocieplenie dachu i elewacja. Nie płacimy za to, więc nawet nie ma jak opier... człowieka to robiącego, natomiast teść za to odpowiedzialny jest wyluzowany i najchętniej przesunąłby wszystkie nasze terminy, żeby elektrykę robić przez kolejne 3 miesiące. Gdybym miał jakiekolwiek wolne środki, to wynająłbym kogoś, kto zrobiłby mi to szybciej, bo w tej chwili tylko to nas spowalnia. W tej chwili nasza elektryka wygląda tak:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_5676.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	322431

Niewielki udział w przygotowaniu do wylewania posadzki miałem i ja. Spędziłem dzień na wykładaniu styropianem kanałów wentylacji i ogrzewania.
Tak więc za dotychczasowe moje osiągnięcia przyznaję sobie następujące odznaki:
- odznaka układacza styropianu
- odznaka producenta stylowych drzwi z płyty osb
- odznaka przerzucacza ziemi i wyrównywacza terenu
- odznaka przecinacza bloczków gazobetonowych piłą ręczną
Jak branża IT podupadnie, to będę mógł się zatrudnić jako pomocnik na budowie
Tagi - katalog słów kluczowych: elektryka, odkurzacz centralny, wod-kan Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze