dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomaszs131

Ogrodzenie, kostka...

Oceń ten wpis
Prace zewnętrzne na budowie zaczęliśmy od położenia tynku Thermoan NQG z Caparola. Elewacja utrzymana jest w dwóch kolorach szarym Palazzo 45 i jasnym Palazzo 30. Dla fachowca tynk NQG był nowością, trochę czasu upłynęło za nim przestał narzekać. Tynk niestety zmuszony byłem zareklamować. Liczne małe dziurki na płaszczyźnie tynku nie dały mi spać po nocach. Caparol w odpowiedzi napisał iż problem powodowany jest niewłaściwym położeniem tynku. Nogi pode mną się ugięły, czytam dalej a tu niespodzianka. W ramach dobrej woli a przede wszystkim dlatego, że w całości użyłem ich systemu oferują mi nieodpłatnie farbę elewacyjna Thermosa NQG- kamień spadł mi z serca. Aktualnie wciąż czkam na dostarczenie farby, mam nadzieję że za dwa tygodnie ekipa ponownie wejdzie na rusztowania.
W końcu po dwóch latach od rozpoczęcia budowy zdecydowałem się na postawienie ogrodzenia. Od frontu przęsła, słupki- Wiśniowski podmurówka Joniec. Pozostała cześć ogrodzenia to słupki Wiśniowskiego i ocynkowana siatka, powlekana tworzywem. Dosyć długo zajęło mi znalezienie odpowiedniej ekipy do tego zadania.
Finalnie padło na ekipę z Chełma. Dlaczego? Oczywiście nikt im nie dorównał cena, ogólnie to bardzo dobrze się z nimi rozmawiało. Miałem pewne obawy wybierając najtańsza ofertę, ale jak się późnej okazało ekipa ta trafiła do mojej pierwszej trójki najlepszych na budowie- polecam
Dzięki wsparciu finansowym teściów, w tym roku mogłem sobie również pozwolić na położenie kostki brukowej. Lato tego roku jak każdy zapewne pamięta mieliśmy upalne i suche, wiec z pracami ziemnymi nie było najmniejszego problemu.
Wybraliśmy kostkę Semmelrock-a. Naturo w trzech kolorach szarości, Pavimo sombra na parking. W garażu zdecydowaliśmy się na ułożenie kostki (Pavimo Sombra) bez izolacji termicznej od gruntu. Ekipa składała się z 6 pracowników. Firma posiada odpowiedniej do tej pracy sprzęt. Dzięki mieszalnikowi betonu można było mieszać na miejscu odpowiedniej klasy beton. Z betoniarniami to rożnie bywa, tak samo jak i z jakością ich suchego betonu. Prace trwały dwa tygodnie.





















Updated 30-11-2018 at 12:49 by Tomaszs131

Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, caparol, lubelskie, wiśniowski Edytuj Tagi
Kategorie
Aridel II lustrzane odbicie.

Komentarze

  1. Avatar Tomaszs131
    Witam
    Dziękuje bardzo, cieszę się że trafiła równieź w Wasz gust.
    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  2. Avatar Tomaszs131
    Niestety nie mogę Pani pomóc . Pierwsza ekipa pod koniec prac okradła mnie a druga nakładała tylko tynk. Więc o tej ostatniej zbyt wiele powiedzieć nie mogę.
    Updated 09-11-2015 at 16:04 by Tomaszs131
  3. Avatar Tomaszs131
    Witam
    Proszę się skontaktować z firmą P.P.H.U. Artex z Chełma.