dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Syn, drzewa i dom = Zx100

Formalności - ostatnia prosta

Oceń ten wpis
Dziś dostarczyłem ostatni papierek w urzędzie i jak dobrze pójdzie to 28.10.2015 otrzymam pozwolenie na budowę. Nie bardzo wierzę że pójdzie tak łatwo, bo decyzję o budowie podjęliśmy 04.2014 więc minęło już ponad 1,5 roku.
Na razie nie wbiłem jeszcze łopaty w ziemię a wydałem już prawie 15 tyś.

Suma 14 139 zł
1 Geodeta - zniesienie współwłasności 2 500,00 zł
2 Geodeta - mapa projektowa 800,00 zł
3 Wypis i wyrys 172,00 zł
4 Notariusz 3 138,00 zł
5 Warunki zabudowy - mapy, opłaty 400,70 zł
6 Opłata za podłączenie prądu 993,42 zł
7 Zx100 - projekt domu 2 793,70 zł
8 Adaptacja projektu 2 200,00 zł
9 Badanie geotechniczne 800,00 zł
10 Audyt OZE 290,00 zł
11 Pozwolenie na budowę - opłaty 51,00 zł
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Susz
    Mam pytanie o koszt projektu. Czy w adaptacji zawarte są również przyłącza? Cały czas zastanawiamy się z mężem czy kupić "gotowca" czy robić indywiduala. Wiem że jak zapłacę 11 000 to mam już całość z projektami przyłączeń, instalacji i projektami zjazdu/wjazdu na działkę itd. A czy adaptacja to wszystko zawiera i Cię już nic nie interesuje? czy trzeba to zlecać komuś innemu?
    Pozdrawiam.
  2. Avatar PaRa
    Cytat Napisał Susz
    Mam pytanie o koszt projektu. Czy w adaptacji zawarte są również przyłącza? Cały czas zastanawiamy się z mężem czy kupić "gotowca" czy robić indywiduala. Wiem że jak zapłacę 11 000 to mam już całość z projektami przyłączeń, instalacji i projektami zjazdu/wjazdu na działkę itd. A czy adaptacja to wszystko zawiera i Cię już nic nie interesuje? czy trzeba to zlecać komuś innemu?
    Pozdrawiam.
    Koszt adaptacji to w sumie 2700, musiałem dopłacić jeszcze 500 zł za projekt budynku gospodarczego ( buduję dom jako siedlisko i musiałem zgłosić budowę domu, budynku gospodarczego, szamba szczelnego i ogrodzenia wraz ze zjazdem z drogi publicznej ).

    Do adaptacji dostarczyłem projekt domu, mapę do celów projektowych i badania gruntu, myślę to koszt tych formalności i zmian w projekcie to około 7200 zł. Zakupiony projekt zawierał już projekt instalacji grzewczych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych.