dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Dach płaski (przeciekający)

Oceń ten wpis
Wypadałoby w końcu spełnić prośbę dwójki forumowiczów o zdjęcia dachu płaskiego. RSG, otwarty-2 - sorry, że tak długo to zajęło, ale po pracy jest już trochę ciemno, żeby robić zdjęcia dachu, a poza tym przeprowadzka trochę nas "przygniotła". Znalazłem więc w końcu w czeluściach dysku leżącego w szufladzie zdjęcia dachu zrobione jakiś czas temu. Za wiele się nie zmienił poza tym, że zaczął przeciekać i to dość mocno, tak więc raczej słaby to wzór do naśladowania.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MaleIMG_0966.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	339428Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MaleIMG_0967.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	339429Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MaleIMG_0968.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	339430

Jak już kiedyś wspominałem dach ma dwa poziomy (widać na pierwszym zdjęciu), bo rzut garażu został bezsensownie przeniesiony przy powiększaniu. Tak więc uważajcie na to jeśli planujecie powiększać garaż w Otwartym 3.

Druga sprawa to rozwiązanie rynny. Wykonawca zaproponował puszczenie wody z dachu głównego na płaski, co chyba nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Trzecia sprawa to spadki. Jeśli zrobicie dach z głową i bez tego schodka jak u mnie, to polecam zrobić 2 albo i 3 kosze zlewowe, a nie jeden. Dzięki temu będziecie mogli zrobić większe spadki. U mnie przez to, że dach jest długi, a kosz zlewowy tylko jeden, to problemem było zrobienie odpowiednich spadków i to się teraz mści w postaci małych kałuż, a ostatecznie przecieków.

Niestety wykonawca nie wie gdzie jest przeciek, ale obiecał to naprawić jak tylko pogoda będzie sprzyjała. Obawiam się, że może być z tym problem, bo jak jest temperatura na plusie, to z kolei jest mokro.

To chyba tyle na temat tego nieszczęsnego dachu.

Powoli zbieram siły na kolejne tematy, czyli wrażenia po zamieszkaniu i elektrykę, na której temat za wiele nie pisałem, bo wcześniej nie było o czym
Tagi - katalog słów kluczowych: dach płaski Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar RSG
    Dzięki za fotki. My już miesiąc temu zamknęliśmy budynek no i mamy inne rozwiązanie pomimo powiekszenia garazu mamy jeden poziom i i nachylenie dachu lekko zwiekszylismy i wszystko jest skierowane do jednej rynny.Pomimo opadów jak narazie nie mamy problemów.Gratulację z okazji przeprowadzki.