dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na twardym wzgórzu.

skorupa pur...

Oceń ten wpis
W trakcie jednego wyjazdu służbowego znalazłem doskonałą alternatywę na ocieplanie rur spiro 200m zamiast wełną, dorwałem łupki osłonowe z pur po instalacji powrotnej z dużej ciepłowni zakładowej.
Akurat trafiłem na skorupy pur wewnątrz 205mm zewnętrzna 325mm ścianka 6cm pióra wpust na krawędziach i czoła.











Idealna sprawa do izolacji rur spiro wyrzutni i czerpni na poddaszu w zimnej strefie, lepsze to niż wełna przynajmniej się nie sypie na wierzchu filia refleksyjna która mi została z izolacji paroprzepuszczalnej poddasza.












Długie odcinki rur spiro połączyłem i uszczelniłem i podłożyłem folie a następnie połówki skorup izolacji por a potem klej w pianie do styropianu i składałem druga połówkę i to wszystko zawijałem w filię. Najwięcej zabawy było kolankami na rurach spiro, podkontem docięcie złapanie taśmą pakową i uszczelnienie pianą pur misko prężna pozostawienie do wyschnięcia i obróbka tak żeby to wygadało, potem jak ten świstak zawinąć to w folię. Efekt wyszedł zadawalająco nie spodziewałem się takich rezultatów spora sztywności osłony i szczelności nie pozwoli na kondesacje pary na powierzchni rur.
CDN…
Z poważaniem Tomasz
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze