dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy

Zima w Słonecznym

Oceń ten wpis
Dawno mnie tutaj nie było. Druga zima prawie za nami. Mieszka się cudownie. Wszystko działa tak jak to sobie zaplanowaliśmy. Wnętrza nie wymagają już żadnych prac ani inwestycji. Wybrane przez nas rozwiązania świetnie się sprawdzają (wciąż dziękujemy najwyższemu, że nas tchnął myślą o piecokominku). Opłacała się inwestycja w dobre ocieplenie podłogi na gruncie i ścian zewnętrznych. Tylko przy mrozach w okolicach -10 trzeba było dwa razy podkładać do kominka. Normalnie raz dziennie wrzucamy 6 szczapek i wystarcza do osiągnięcia 24 stopni. W nieogrzewanym garażu przy dużych mrozach i celowo pozostawionych nieszczelnościach (wentylacja grawitacyjna ) najniższa zanotowana temperatura to plus 5 stopni.
Koszty roczne utrzymania domu są kilkakrotnie niższe od mieszkania w bloku. Baterie są takie jak w chwili montażu dzięki zamontowanym 3 filtrom. Teraz nasze myśli zaprząta ogród.
Zima w Słonecznym wyglądała tak





świątecznie ubrany kominek

Zachęcam wszystkich do zakładania prawdziwego ogrodu, bo patrzenie przez cały rok na trawnik z tujkami może byc przygnębiający. Śmigalscy wolą takie widoki




Po zimowych spacerach bosko jest usiąść przy kominku i delektować się herbatką



Pozdrawiam czytających Ś-ś
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar DRDZ
    O, dawno Cię nie było. Zdjęcia pokazują, że żyje się Wam już na luzie. Zazdroszczę, ale za klko miesięcy i ja przewożę graty do nowego domu. Chciałem zapytać o te trzy filtry. Napisz coś więcej. Robert (ze Skrybicz) robił uzdatniacz wody, ale wydaje mi się zbyt duży i drogi jak na moje potrzeby, ale trzy filtry mógłbym zamontować. Prosze Cię o odpowiedź. Pozdrawiam.
  2. Avatar śmig_śmigalska
    Za wodomierzem mamy zamontowany zestaw trzech filtrów narurowych z wymiennymi wkładami
    FILTRY NARUROWE
    Do tego kupiliśmy trzy wymienne wkłady
    Wkłady
    Jeden wkład jest sznurkowy (ten wymieniamy 4 razy w roku), drugi węglowy, a trzeci zmiękczający wodę. Je wymieniamy dwa razy w roku. Opłaca się zamówić zapas na rok, koszt jest wtedy niewielki. Na system solankowy trzeba sporo miejsca, żal mi było kawałka spiżarni.
    Powodzenia DRDZ W nowym roku życzę udanej przeprowadzki.
  3. Avatar DRDZ
    Dziękuję za życzenia i dobrą radę co do filtrów. Szkoda, że nie zostawiono u mnie dość miejsca na same filtry, ale prosiłem hydraulików, aby cos wymyślili, chociaż na dwa z nich (sznurkowy mam, a chciałem jeszcze ten odkamieniający).