dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Parterowy 2 Lustro

Parterowy 2 - błąd w ociepleniu

Oceń ten wpis
Dla wszystkich przyszłych budujących Parterowy 2 piszę, jaki błąd został popełniony u nas na budowie. Zwróćcie na to uwagę przy ocieplaniu swoich domów

Nasz błąd polega na tym, że pod poziomymi belkami (nie wiem jak je nazwać) idącymi z przodu i z tyłu domu powinien być przyklejony gruby styropian, tak aby dolna krawędź tych belek równała się z linią okien w domu, tak przynajmniej zakłada projekt.

Niestety fachowcy nie spojrzeli w projekt i przykleili tylko cieńki styropian. Zatwierdził to nawet ich szef i nasz kierownik budowy. My też na początku nic nie zauważyliśmy. Dopiero po kilku dniach od zakońcenia prac, przeglądając zdjęcia, zauważyliśmy, że coś tu nie gra

Nie jest to może wielka pomyłka ale psuje efekt wizualny. A żeby domek był ładny, wszystki linie muszą się zgadzać. Na szczęście wszystko można jeszcze poprawić i w najbliższym czasie ekipa ma wrócić i się tym zająć.











Obecnie na budowie trwają prace na izolacją dachu, oraz pierwsze kroki w kierunku tynków. Relacja niebawem

Updated 20-04-2016 at 19:48 by kajek88

Tagi - katalog słów kluczowych: ocieplenie domu Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ausus
    Przy okazji proszę zwrócić uwagę na linie cokołu pod oknami narożnymi (tam gdzie w chwili obecnej jest czarne uszczelnienie EPDM). W chwili obecnej nie macie tam Państwo ocieplenia a być powinno.
  2. Avatar kajek88
    Tak, wiemy że nie ma jeszcze tam ocieplenia. Dostaliśmy jednak informację, że z tym elementem fachowcy chcą poczekać na parapety. Nie wiem, czy tak jest lepiej, czy tylko dla nich wygodniej, ale tak nas poinformowano.
  3. Avatar ausus
    Generalnie powinno być zrobione tak by nie było "prostego' łączenia przy oknach. Tak wygląda teoria. Nie mniej jednak nie wiem czy w Państwa sytuacji ma to większe znaczenie. Nie mniej jednak ja inwentaryzowałbym parapety ze stanu faktycznego ocieplenia nie odwrotnie. Jeszcze chciałem spytać. Klinkieru ujętego w projekcie państwo nie robicie?
  4. Avatar kajek88
    Cytat Napisał ausus
    Generalnie powinno być zrobione tak by nie było "prostego' łączenia przy oknach. Tak wygląda teoria. Nie mniej jednak nie wiem czy w Państwa sytuacji ma to większe znaczenie. Nie mniej jednak ja inwentaryzowałbym parapety ze stanu faktycznego ocieplenia nie odwrotnie. Jeszcze chciałem spytać. Klinkieru ujętego w projekcie państwo nie robicie?
    Na dzień dzisiejszy chcielibyśmy klinkier, chyba że coś innego jeszcze wpadnie nam do głowy.
  5. Avatar ausus
    Hmm. Proszę zwrócić uwagę na projekt. W miejscach gdzie ma znaleźć się okładzina, styropianu jest 15 cm. W pozostałych miejscach zazwyczaj 18 cm. Jest to nie bez znaczenia. Zostało to zrobione by woda nie zaciekała pod okładzinę klinkierową, ponieważ ta bez zabezpieczenia z czasem może odpadać. Proszę zadbać by wykonawca zabezpieczył górą krawędź klinkieru przed działaniem wody.