dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Okna po raz kolejny - mycie szczytowych trójkątów

Oceń ten wpis
Jeśli budujecie Otwartego i decydujecie się robić te trójkątne okna na samym szczycie - zróbcie je otwierane! Oczywiście nie po to, żeby wietrzyć mieszkanie, bo przecież jest wystarczająco dużo pozostałych okien, ale po to, żeby je normalnie myć.

Dziś myłem te okna (od strony ogrodu) i przyznam szczerze, że czułem się mało komfortowo. Zwłaszcza, że nie mamy jeszcze balkonu, a jedynie poprzeczne belki, na których leżą płyty osb. Na nich postawiłem drabinę, myjka parowa w łapę no i jazda. Te okna umyte, ale te od strony drogi... nawet nie chcę o tym myśleć. Jeśli zdecyduję się postawić na tym małym balkoniku (który właściwie balkonikiem dopiero kiedyś będzie) drabinę... jeśli zdecyduję się wejść na tę drabinę... to chyba się obsram ze strachu.

Jeśli chodzi o mycie tych okien wewnątrz, to w zasadzie luzik. Może trójkątny kształt jest trochę niewygodny do mycia myjką, ale jeśli chodzi o wysokość, to z drabiny całkiem wygodnie się je myje. Poza tym z racji tego, że okna są wysoko, to nie brudzą się tak jak pozostałe.

A na koniec słowo o akustyce. Już chyba w którymś wpisie wspominałem, że okna wydawały mi się bardzo ciche. Hałasy jeśli już jakieś są w okolicy, to raczej nie przedzierają się do środka. W zasadzie jedyne hałasy, które są w stanie obudzić nasze dziecko to latające niedaleko F-16.
Ale najważniejszy test był niedawno! Można by rzec, że przetestowałem te okna "w drugie strone". A jak? Podczas nieobecności rodzinki postanowiłem zrobić parapetówę zapraszając kolegów ze studiów. Osiągneliśmy wielokrotnie to, co nie udało mi się przez kilka lat posiadania sprzętu grającego, czyli maksymalną głośność mojego amplitunera. Byłem za to gotów przepraszać tych sąsiadów, których wcześniej nie ostrzegłem, a okazuje się, że niektórzy z nich nawet nie wiedzieli, że tuż obok jest impreza. Tak więc nasze Schuco i trzyszybówki dały radę!
Tagi - katalog słów kluczowych: okna, schuco Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze