dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Mija 88 dzień kalendarzowy od rozpoczęcia budowy (24 dzień prac).
Skończone i wypoziomowane szalowanie stropu i wysmarowane olejem do szalunków. Zalane słupy.





Kończenie szalunków schodów na ganek. Do końca dnia pewnie zostało to dokończone i zrobiony szalunek schodków na i tarasu.



I tu temat do rozważenia - wejście do domu. Podobny temat dotyczy drzwi tarasowych.





Taras i ganek będą zazbrojoną płytą opartą na takich słupach od strony domu. Wierzch tej płyty będzie równo z XPSem. Tam, gdzie będzie elewacja będzie 5cm grubsza warstwa ocieplenia i tynk. Więc koniec płyty będzie jakby tym przykryty.
Natomiast przed wejściem wykonawca nalega żeby zostawić takie wcięcie w XPS na beton i wstawił tylko 6cm XPSa pod progiem (ewentualnie zostanie wymieniony na systemowe rozwiązanie producenta drzwi).
Obawiam się, że te 6cm to trochę mało izolacji między wylewką z podłogówką a "płytą" tarasu. Ale wykonawca gwarantuje mi, że jak zrobi wg mojego życzenia, to płytki będą pękały przy wejściu (gdy kawałek płytki będzie leżał na XPS, a kawałek na betonie). Co doradzicie?



Komin dociągnięty do wysokości dachu. Trochę się zdziwiłem, że nie ma przygotowanej płyty na której będzie murowany klinkier. Na co wykonawca stwierdził, że za wysoko, jego zdaniem, będzie wystawał komin ponad dach i ponad strop i dla większej stabilności obmuruje go BK na poddaszu, a wyżej dopiero klinkierem.



Zechciało mi zrobić zdjęci wnętrza komina. I nie specjalnie mi się to podoba. Wygląda mi na to, że rury Jawaru dosyć znacząco odbiegają w przekroju od okręgu.






Jest się czym przejmować?
Chyba dwie rury jeszcze zostały - postaram się dokładnie pomierzyć.

Więźba zamówiona. Jutro albo w poniedziałek ma wylądować na placu składu budowlanego gdzie podeschnie ile się da (prawdopodobnie ze 3 tygodnie będzie na to miała) i tuż przed dostawą zostanie zaimpregnowana.

W przyszłym tygodniu drutów cięcie, gięcie i wiązanie. Ma wejść 2440kg stali. No i wylewanie stropu. Potem trochę przerwy i więźba.
Wykonawca dachu wybrany, materiały również. Te najważniejsze to Roben Piemont antracyt, bez deskowania, membrana Corotop Power 250. Chwilę zastanawialiśmy się, czy nie zrezygnować z wyłazu i kominiarza wpuszczać drabiną z zewnątrz, ale chyba przyda się taki świetlik.

Dzisiaj sobie przypomniał Pan z Pro House. Godzina trwała jakieś 72 godziny Ma podesłać ofertę.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar zosikxx84
    Witam
    Pytanie jest moje takie w jakim celu wysmarowałeś olejem szalunkowym strop i po co papa na stropie
  2. Avatar Kaizen
    To nie strop - to szalunek.
    To nie papa - to sklejka szalunkowa
  3. Avatar zosikxx84
    Kurcze wygląda jak papa na stropie
  4. Avatar Kaizen
    Kilka pasów papy faktycznie leży - zakrywają ściany nośne na wypadek deszczu.
  5. Avatar pawel250
    Nie miales potem problemu z tynkowaniem sufitu? Przed gruntowaniem trzeba bylo umyc caly sufit ?
  6. Avatar Kaizen
    Strop nie był myty ani gruntowany (chyba, że szprycę uznać za grunt). Wykonawca tynków trochę się obawiał, ale wszystko się trzyma (tynki CW ręczne).