dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Pierwszy (nie)Wielki

Ogród Pierwszy (nie)Wielki

Oceń ten wpis
Tytuł tego postu to nie tylko nawiązanie do tradycji i kontynuacja blogu o domu, ale także tytuł mojego bloga na pewnym forum ogrodniczym.

Prace nad ogrodem rozpoczęliśmy w sierpniu ubiełego roku.
Nasz bardzo nierówny i spadzisty teren został wyrównany.
Skorzystaliśmy z pomocy firmy ogrodniczej, ale li tylko do równania terenu, zakładania trawnika (+ nawadnianie i siatka na krety) oraz wytyczania linii rabat.
Natomiast samą przyjemność aranżacji ogrodu, wymyślania i obsadzania rabat zostawiliśmy sobie.
Cały projekt ogrodu jest w 100% mój, czyli Żony
Podział obowiązków w ogrodzie jest jasny. Mąż zarządza 600m2 areału, jakim jest trawnik. To jego konik i duma.
Ja szaleję na rabatach. Wymyślam, sadzę i przesadzam oczywiście. Bo to odwieczna prawda, ze pierwsze nasadzenia po roku idą do roślinkowego nieba. Człowiek z czasem nabiera doświadczenia i idzie po rozum do głowy.

Tak wygląda nasz dom na tle ogrodu.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n20171001_134903.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	398750Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n20171001_131824.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	398751Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n20171001_151731.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	398752Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n20170916_113052.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	398753
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Nani
    Witaj kochana, pięknie u Was. Czyli, że ja też będę miała na przyszłe lato taki piękny trawnik? Heh my też wzięliśmy ogrodnika żeby zrobił obrzeża, z rabatami walczę sama. No i zrobił nam trawę, ale niestety na nawadnianie nie starczyło kasy
  2. Avatar ditomasso
    Cytat Napisał Nani
    Witaj kochana, pięknie u Was. Czyli, że ja też będę miała na przyszłe lato taki piękny trawnik? Heh my też wzięliśmy ogrodnika żeby zrobił obrzeża, z rabatami walczę sama. No i zrobił nam trawę, ale niestety na nawadnianie nie starczyło kasy

    No kasa to wrażliwy temat. Ale nawadnianie robi robotę. Trawnik jest podlewamy 2 razy na dobę. I tak wygląda! Oczywiście przy dużym wkładzie eM-a
    Jak bierzesz się za Ogrod to zapraszam na Ogrodowisko. Dużo wsparcia i inspiracji.
  3. Avatar DRDZ
    Trawnik jak na korcie - gratuluję otoczenia domku !
  4. Avatar ditomasso
    Cytat Napisał DRDZ
    Trawnik jak na korcie - gratuluję otoczenia domku !
    Dziękuję!