dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kubawolanin

Parterowy dom z keramzytu w Krakowie

Oceń ten wpis
Dzień dobry forumowicze!

Chciałbym podzielić się z Wami postępem prac nad budową naszego domu.
Tytułem wstępu:


  • Budujemy z firmą Abakon - będzie to dom prefabrykowany z keramzytu
  • Dom znajdować się będzie w Krakowie
  • Dom będzie parterowy, oparty o projekt SZT130 ze zmianami
  • Budowa planowo potrwa od 4-ch do 6-ciu miesięcy i jest podzielona na cztery główne etapy:
    • Fundament
    • Ściany
    • Więźba, kominy, pokrycie dachu
    • Stolarka, elewacja, instalacje, ocieplenie stropu

  • Działkę mamy przygotowaną do przyjęcia ekip Abakonu - mamy już rozdzielnię z prądem budowlanym, skoszoną trawę, zbiornik z tysiącem litrów wody (dzięki uprzejmości pana sąsiada) i toaletę.


10.11.2017
Dzisiaj rozpoczęły się prace nad stanem zero naszego domu.
O 8:30 przyjechał Toi-toi, a zaraz po nim na działce przyjechali Panowie od płyty fundamentowej.
Panowie geodeci wytyczyli budynek.

Wkrótce potem przyjechała koparka, która na początku musiała wykopać drogę wjazdową, by później do działki mogły wjeżdżać maszyny.
Koparka miała nie lada wyzwanie, gdyż przy wjeździe do działki był do usunięcia korzeń olbrzymiej lipy, która jeszcze miesiąc temu stała w tamtym miejscu.

Gdy wjazd był gotowy, Panowie przystąpili do przygotowywania gruntu pod budowę fundamentów.

Prace nad stanem zero potrwają tydzień.

Wszystkie zdjęcia z budowy pojawiać się będą w tym albumie: https://photos.app.goo.gl/aLzEHQMijV3hn1QC2

Updated 10-11-2017 at 15:28 by kubawolanin

Tagi - katalog słów kluczowych: abakon, budowa, dom, keramzyt, kraków Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar TomNow8484
    Czy w porównaniu z technologią tradycyjną wyszło dużo drożej?

    Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale nie wybrałem jeszcze technologii i zastanawiam się czy tradycyjny, czy prefabrykowany.

    Pozdrawiam,
    Tomek
  2. Avatar ciężkiprzypadek
    Świetna relacja i zdjęcia.
    Jesteśmy zdecydowani na tą metodę, tylko szukamy jeszcze wykonawcy.
    Czy projekt domu był od wykonawcy czy Wasz?
    I czy można spytać o wielkość domu i ogólny koszt budowy z Abakonem?
    Nasz projekt to parterówka , też litera L ok 140m2...tylko na razie jest w naszych brudnopisach. Nie wiemy czy iść do architekta i prosić o indywidualny na bazie naszej mazganiny czy może się wstrzymać i popracować nad tym projektem z architektem wykonawcy.

    Będziemy zaglądać i trzymać kciuki, aby budowa poszła po waszej myśli
  3. Avatar linciano
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Świetna relacja i zdjęcia.
    Jesteśmy zdecydowani na tą metodę, tylko szukamy jeszcze wykonawcy.
    Czy projekt domu był od wykonawcy czy Wasz?
    I czy można spytać o wielkość domu i ogólny koszt budowy z Abakonem?
    Nasz projekt to parterówka , też litera L ok 140m2...tylko na razie jest w naszych brudnopisach. Nie wiemy czy iść do architekta i prosić o indywidualny na bazie naszej mazganiny czy może się wstrzymać i popracować nad tym projektem z architektem wykonawcy.

    Będziemy zaglądać i trzymać kciuki, aby budowa poszła po waszej myśli
    No nie wiem, jak widzę te zdjęcia, to mam wrażenie , że to materiał do złożenia reklamacji i ew. dowód w sądzie.... Mam jutro umówione spotkanie z przedstawicielem Abakon, ale po tej lekturze nie będę tracił na nich czasu.