dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

swieja

#4

Oceń ten wpis
Dziś same sukcesy. Mąż zamontował koguta na dachu Dachówki prawie ułożone. Od ogrodu już zabrane rusztowanie, więc można się pobawić kolorami elewacji w programie graficznym. Dom jest dosyć wysoki i nie ma okapu, więc konieczny jest gzyms między oknami a dachem. Myślałam o bardzo jasnej, prawie białej elewacji, ale nijak to wygląda. Za to szara prezentuje się bardzo ciekawie. Do tego szare okiennice, które mąż obiecał zmajstrować... kiedyś i dom zaczyna się ładnie prezentować.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja 7.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	402593

wersja #2
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja 8.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	402618

Updated 07-12-2017 at 20:44 by swieja

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jak_to_mozliwe
    Pamiętam Twoją krucjatę o czerwony dach. On tu moim zdaniem bardzo nie pasuje, przynajmniej przy tym zestawieniu kolorystycznym. Ale wiadomo, to tylko moja opinia. Dobrze Wam idzie.
  2. Avatar Doli.
    Fajnie, że jest dziennik Mam nadzieję, że jak coś tu napiszę, to będą mi przychodziły powiadomienia o kolejnych wpisach
    Na jakim teraz jesteście etapie?

    A elewacja... podzielam opinię niektórych, że te szarości gryzą się z czerwonym dachem. Ja bym szła w jakąś kawę z mlekiem, ale bardzo delikatną, bardziej na zasadzie bieli złamanej kolorem niż koloru sensu stricte. A jeśli szarość to też barwioną na brązowo. Mnie się takie zestawienie podoba:

    A okiennice wtedy w tonach ciemniejszych.
  3. Avatar swieja
    Dach czerwony mi się podoba dalej. On tu jak najbardziej pasuje, tylko muszę coś do niego dobrać Wszystko mi psują te grafitowe rynny... miały być brązowe. Te szarości to było pierwsze podejście i próba dopasowania się do rynien. Ale te szarości za zimne i smutne jakieś. Drugie podejście w beżach jest faktycznie lepsze. Poprawiłam też obrys elewacji, bo po położeniu ocieplenia ściany zrównają się praktycznie z końcem dachu. Obrazek wrzuciłam do posta.
    Ale czasu mam na to sporo. Ocieplenie i elewację zrobimy dopiero pod koniec przyszłego lata.

    Teraz jesteśmy na etapie elektryki. W przyszłym tygodniu wchodzi elektryk i robi kabelki. Chociaż podobno lepiej jak by przyszedł najpierw hydraulik, bo łatwiej ominąć rurę kablami niż kable rurami. No ale cóż, grafik nam się mocno rozjechał.

    Fajnie, że zaglądacie
    Updated 07-12-2017 at 21:03 by swieja
  4. Avatar Doli.
    A jak zrobicie kable, to dacie radę zatynkować w tym roku / przed zimą? Czy kable będą na wierzchu? A jeśli na wierzchu to jak planujecie zabezpieczyć dom przed kradzieżą?
    U nas będzie chyba będzie najpierw reku i odkurzacz centralny, potem elektryk, tynki, a na koniec hydraulik, podłogówka i wylewki. No i gdzieś jeszcze gaz musimy zaplanować, ale gaz i tam leci wierzchem więc nie ma się co spieszyć.