dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Podsumowując rok budowy i kalendarzowy...
Kable grzewcze rozłożone. Koszt kabli z ułożeniem 5464zł netto za 11kW/650mb kabla 17W/mb. Filozofii nie ma - siatka 10x10 i zwykłe opaski zaciskowe.trochę za krótkie były niektóre peszle i "wypadły" z puszki przy tynkowaniu a jeden zmiażdżony i zaklejony (elektryk musiał kuć). Ale wszystko ogararnięte.
Tu kable wstępnie rozłożone i zgrubnie przypięte (potem zostały dosyć gęsto dołożone opaski).



Teraz muszę jeszcze trzy razy sprawdzić umieszczenie DS18B20 i przetestować. I wylewki. Tylko jeszcze muszę wtachać sporo gratów na strop, żeby nie przeszkadzały. Więc może wcześniej jeszcze uruchomię rekuperację. Trochę zależy od mojego czasu i ekipy od wylewek. Potem ocieplenie stropu, koza i ferie zimiowe
No, może jeszcze prowizoryczną drewutnię sklecę.

Dołożyłem wentylację mechaniczną, bo odpalanie klimy i uchylanie drzwi niewiele dawało. Ustawiona jest tak, że wciągu doby pracuje 4x1h.



Nie robiłem GWC, ale mam
w tej roli doprowadzenie powietrza do kominka. To raptem z 5-6mb rury, a efekt jak widać na temperaturach (przy odpalonej powyższej wentylacji mchanicznej). Jestem zaskoczony. Ale pewnie wynika to z "niezużytego" wymiennika.
"Czerpnia GWC:"



Z dala od tej "studni" (akurat taką rurę miałem pod ręką - po wylewkach zostanie usunięta) wilgotność powietrza to ok. 90% a temperatura 6-7*. Może słabo widać, ale powietrze wpadające do domu ma 8-9* i <40% wilgotności. Na zewnątrz - jak na FLIR.

Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kable1.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	404094   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WentMech.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	404095   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GWCFLIR.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	404096   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GWC.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	404097  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dpo
    Późno piszę ale pewnie czytujesz komentarze jeszcze.
    Masz elektry kable ? (sądzę po mocy 17w).
    Mogę wiedzieć czemu nie wziąłes devi?
    Devi (zgodnie z gwarancją) płaci za wyrządzone szkody przy naprawie kabli, a elektra nie (zapisa mają, że płacą tylko za naprawe kabli). Chyba że niedawno się to dopiero zmieniło.
  2. Avatar Kaizen
    Fajnie mieć gwarancję. Głownie dla fachowego namierzenia i naprawy minimalizującej demolkę. Dawno temu znalazłem jeden opis awarii i naprawy akurat Devi.

    Devi nie wybrałem, bo ich monterzy byli odjechani. Nie słuchali czego chcę (np. chciałem kable 18T - a przygotowali ofertę mieszaną z przewagą 10T, przez co wyszło sporo drożej i to przy 1kW mniej mocy, niż oferta na Elektrze), wymyślali, że wylewka ma być z gruchy, bo miksokret nie otuli i będzie nędza (gratulacje, jak ktoś tak wypoziomuje - pewnie bez kosztownego szlifowania by się nie obeszło, a i ułożenie takiej wylewki byłoby droższe, bo taczkami trzeba by wozić), w salonie, gdzie przez rozmiary musiałem podzielić wylewkę dylatacjami na cztery części zaproponowali trzy kable... Generalnie dużo lepiej rozmawiało mi się z elektrykiem od Elektry - słuchał mnie i przedstawił ofertę na to, co chciałem a do tego wyszło 2x taniej.
    Gdybym potrzebował skorzystać z gwarancji, to koszt wymiany kafelka czy deseczki to drobiazg - problemem mogłoby być dobranie. Ale mam zapas, więc w razie mało prawdopodobnego W będzie mnie to kosztowało garstkę kleju. A nawet jak wezmę do tego super drogiego fachowca, to musiałbym wymieniać cale kable i to nie jeden, żeby mi te ponad 5K zl różnicy w cenie się zwróciło.
  3. Avatar dpo
    Cytat Napisał Kaizen
    Fajnie mieć gwarancję. ...
    Dzięki za odpowiedź. Może masz rację.Jakby kabel się zepsuł punktowo to żadne zniszczenia.
    Gorzej jesli by się zjarał cały (nie wiem czy to możliwe - poprostu teoretyzuję) a wtedy musiałbym rwać z 50m2 betonu. To juz koszt straszny.
    Muszę podrążyć temat.
    Jak pisałem do elektry, to nie wyrażali sprzeciwu do zalewania kabla w płycie - nawet sugerowali na zbrojeniu górnym (a to przecież niezgodne z przepisami), stąd obawiam się ich fachowosci. Po za tym czy mailowe pogaduszki są wiążące przy późniejszym dochodzeniu jakichs roszczeń ?
    Czy wypną się na mnie jak wyjdzie że naprawa droga to "przypomną" sobie o przepisie i pwiedzą że mogłem nie montować na zbrojeniu?......