dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Juwiczówka

Dzień 104. Ciepła woda i ceramika

Oceń ten wpis
Chyba nie wspomniałem wcześniej, że korzystając z porady firmy Fonko zdecydowaliśmy się nie instalować zbiornika na ciepłą wodę do mycia, ale wykorzystać elektryczne przepływowe podgrzewacze wody. Zaplanowałem po jednym podgrzewaczu w każdej łazience oraz w kuchni oraz ewentualnie jeszcze 2-3 jako opcja do konsultacji z producentem. Ostatecznie zostały te 3 pierwsze
Co mnie przekonało?
  • zużycie energii elektrycznej jest takie samo, jeśli patrzymy na samo podgrzanie wody
  • w zbiorniku trzeba podtrzymywać ciepłą wodę przez całą dobę, choć używamy jej w większych ilościach 2 - 3 razy na dobę
  • w zbiorniku woda ma wyższą temperaturę niż potrzebujemy
  • podgrzewacz przepływowy pozwala ustawić dowolną temperaturę (można nie mieszać z zimną wodą)
  • przy podgrzewaczach przepływowych instalacja jest prostsza

Podgrzewacze zamówiliśmy już na czas wykonywania instalacji wodociągowej, żeby potem nie było żadnego problemu z zainstalowaniem podgrzewaczy.

Niedługo Heban zakończy prace wewnątrz. Najwyższa więc pora zapewnić dalsze prace: zamawiamy już sukcesywnie ceramikę, żeby nasz Naczelny Glazurnik miał co robić Dzisiaj pierwsza dostawa płytek na podłogę (do kuchni). Zamówione są brodziki do łazienek, szukamy dobrych cen na pozostałe płytki, wannę i miski WC.

Komentarze

1. Avatar kamilb1987b
    Jak podgrzewacz wody spisze się przy prysznicu czy wannie?
  2. Avatar juwicz
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Jak podgrzewacz wody spisze się przy prysznicu czy wannie?
    Nie decydowałbym się, gdybym miał wątpliwości. Zdam relację z używania
  3. Avatar ciężkiprzypadek
    Witaj będziemy budować podobny domek do Waszego , tylko w kształcie litery T, możesz mi napisać ile wynosi najdłuższa ściana w części dziennej?
    Bo nam przy 7 metrach chcą wzmacniać np. obniżonymi belkami, co nie bardzo nam się podoba.
  4. Avatar juwicz
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Witaj będziemy budować podobny domek do Waszego , tylko w kształcie litery T, możesz mi napisać ile wynosi najdłuższa ściana w części dziennej?
    Bo nam przy 7 metrach chcą wzmacniać np. obniżonymi belkami, co nie bardzo nam się podoba.
    7,4 m
    I trochę nam się ugięła (max 2 cm). Stąd wykonawca sugeruje, że może powinna być bardziej prostokątna (jeszcze wyższa), ale nikt nie twierdzi, że trzeba ją podeprzeć
  5. Avatar ciężkiprzypadek
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, wychodzi na to, że lepiej ją wzmocnić.