dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Piotr3k

Lagos II - małe podsumowanie ogrzewania

Oceń ten wpis
Kocioł Lazar SmartFire15 z zasobnikiem 240l pojawił się pod koniec października a 03.11.2017 nastąpiło pierwsze odpalenie. Po odpaleniu pokazała się nieszczelność i była tygodniowa przerwa w paleniu. Na rozpalenie kupiłem 20 worków po 15kg (4 worki Lava po 13,5 zł/worek + 16 worków Barlinka po 15 zł/worek - tutaj trochę przepłaciłem ale potrzebowałem szybko i blisko więc przebolałem). Potem zamówiłem 2 palety Barlinka po 880zł/paleta (czyli 2x990 kg).
Pellet skończył mi się 15.03.2018. Daje mi to wynik 152 worki na około 135 dni. Albo 2056 zł na 135 dni. W domu zrobiłem wygrzewanie wylewek - 2 razy wszedłem na 25 stopni i zszedłem na 17. Potem utrzymywałem temperaturę 17-18 stopni. Dom wciąż jest niezamieszkały więc cieplej nie ma potrzeby grzać. Do malowania taka temperatura jest wystarczająca. Jak już się ściany zagrzały i temperatura ustabilizowała to zasobnik starcza mi na 7 dni - wsypywałem 7 worków w każdą niedzielę. Do zasobnika wchodzi 10 worków ale niestety nie cały pellet się zsypuje i trzeba trochę "pomiesząć" aby ładnie się obsypał ze ścian na ślimak.
Raczej jestem zadowolony z wyniku. Biorę pod uwagę, że spalanie wzrośnie bo dojdzie ogrzewania wody i temperatura jak się wprowadzimy też będzie potrzebna wyższa ale potem dojdzie jeszcze rekuperator więc znowu liczę, na pewne oszczędności.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze