dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Keramzyt, tradycja a może szkielet drewniany? - oto jest pytanie.

Dom z keramzytu - dziennik budowy - 2011 SE

Oceń ten wpis
Dzień dobry się z Wami wszystkimi. No i tak. Może zacznę od tego, że nigdy bym się nie spodziewał, że rozpocznę taki oto dziennik budowy.

A to dlatego, że po naszych doświadczeniach z domem z przed 10 lat, kiedy to wraz z pierwszą żoną, byłą narzeczoną kupiliśmy dom ok 15 km od miasta (który po roku sprzedaliśmy) zarzekałem się że NIGDY WIĘCEJ. Żadnych domów, budów, dojazdów, uciekającego psa, kotów w wózku dziecka przed domem, śniegu i liści, wyłączającej się pompy, pająków na jesień, myszy tłuczącej suchym makaronem o panele .... i takich tam wielu innych sytuacji. Nigdy więcej. Za nic na świecie.

Poszedłem nawet krok o dalej i wszystkich którzy się wokół budowali uważałem za pół-sprawnych umysłowo. A ich zadowolenie z zamieszkania w domu uważałem za racjonalizację podjętej decyzji o budowie domu, co oznacza mniej więcej tyle, że najpewniej w bólu sami uwierzyli, że to fajny pomysł i w obronie przed szaleństwem zaczynają mówić, że są zadowoleni i do bloku to by nigdy nie wrócili.

Nadszedł czas aby to "odszczekać". W pewien poniedziałkowy wieczór wybraliśmy się z żoną do kobiety której sprzedaliśmy narożnik. Będąc w tej okolicy zajechaliśmy w miejsce w którym dawniej szukaliśmy działki. Wjeżdżamy i nagle widzę tablicę na sprzedaż. Na działce. Pięknej, z jednej strony ze strumykiem. Wpadliśmy jak śliwka w kompot. To jest to miejsce. Szybko telefon, po drodze trochę komplikacji ale jest, udało się, mamy akt notarialny, ... a ludzie od których kupiliśmy są równie niezwykli co to miejsce.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29680887_1703519283043709_496711476_o.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	410130Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29829123_1703519316377039_721500491_o.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	410131Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29749220_1703519299710374_1702668386_o.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	410132Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29748490_1703519179710386_872388367_o.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	410133Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29693348_1703519233043714_475265896_o.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	410134


Startujemy. Wstępnie Abakon i keramzyt. Teraz to głębiej rozważamy. Przed nami spotkania i podjęcie ostatecznej decyzji. Zalety znamy, szukamy wad. Podobno jedną z nich jest to, że nie można się nacieszyć budową bo tak szybko trzeba się wprowadzić ale to nam akurat nie przeszkadza. Może ktoś coś podrzuci ? Byłbym wdzięczny za wszystkie opinie.


Póki co pozdrawiamy

Updated 29-03-2018 at 07:11 by Quendi

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kamilb1987b
    Praktycznie nie ma wad, technologia fajna i sam domek też, w moich stronach ktoś właśnie tej projekt zbudował i byłem w nim w środku jak się budował, okna robią wrażenie więc warto jeżeli jest miejsce na działce. Targować się tyko z ceną lub czekać na ich rabaty bo często maja oferty ze w cenie dadzą grubsze i lepsze ocieplenie czy okna 3szybowe itp, więc trzeba walczyć o jak najlepszą ofertę i budować.
  2. Avatar ciężkiprzypadek
    Działka przepiękna!
    Z tym targowaniem nie jest łatwo....
    Obecnie czekamy na kosztorysy od 5 firm keramzytowych. Abakon jest najdroższy, ale ma też największe doświadczenie w tego typu budowach.
    Wadą jest to, że jak już postawisz ściany, to nie da się ich wyburzyć.
    Dlatego my niektóre ściany wewnętrzne będziemy budować z gk.
    W jakim regionie się budujecie?
  3. Avatar Quendi
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Praktycznie nie ma wad, technologia fajna i sam domek też, w moich stronach ktoś właśnie tej projekt zbudował i byłem w nim w środku jak się budował, okna robią wrażenie więc warto jeżeli jest miejsce na działce. Targować się tyko z ceną lub czekać na ich rabaty bo często maja oferty ze w cenie dadzą grubsze i lepsze ocieplenie czy okna 3szybowe itp, więc trzeba walczyć o jak najlepszą ofertę i budować.

    O super. Teraz maja jakąś wiosenną ofertę. Kilka gratisów dorzucają :
    Wykonanie ozdobnych boniowań dookoła otworów okiennych, drzwiowych oraz na narożach budynku według wizualizacji.
    Dodatkowe zdobienia elewacji w innym kolorze tynku dostępnym z palety producenta.
    Pokrycie elewacji tynkiem silikonowym z pierwszej grupy kolorów.
    Jednostronną zewnętrzną okleinę okienną z podstawowej grupy kolorów (AP05, AP06, AP23, AP27, AP40).
    Szału nie ma ale zawsze to coś. Czekam na info jak by to wyglądało z budową w naszym tu regionie. Muszą wykonać analizę kosztów z uwagi na budowę w naszej lokalizacji. Dochodzą koszty regionalne robocizny i muszą sprawdzić jak to będzie wyglądało w naszym
    przypadku. Póki co wstępny gry plan wygląda zachęcająco.
  4. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Działka przepiękna!
    Z tym targowaniem nie jest łatwo....
    Obecnie czekamy na kosztorysy od 5 firm keramzytowych. Abakon jest najdroższy, ale ma też największe doświadczenie w tego typu budowach.
    Wadą jest to, że jak już postawisz ściany, to nie da się ich wyburzyć.
    Dlatego my niektóre ściany wewnętrzne będziemy budować z gk.
    W jakim regionie się budujecie?
    ... o tak działka jest naprawdę zjawiskowa! Nawet nie wiedziałem, że aż tyle jest tych firm. Wszędzie ogólnie Abakon. Doświadczenie to fakt duży plus, choć wcale nie wyklucza pozostałych. Ścianki stawiacie już sami z gk, czy to też firma od keramzytu postawi? To faktycznie też bardzo ciekawy pomysł. Coś tam później można pozmieniać jak pojawią się inne potrzeby. Też w takim razie uderzę do innych. Budujemy w Zielonej Górze

    Pozdrawiamy.
  5. Avatar ciężkiprzypadek
    Chyba postawimy sami. Zależy od ceny.
    Na razie jeszcze nie wybraliśmy firmy.
    Firm jest dużo, ale bardziej są zlokalizowane w naszych rejonach: Śląsk i Małopolska.
    Koło Ciebie też chyba jakieś są, ale nie znam szczegółów.
    Jeszcze dodam, że chyba w cenie na jedno pomieszczenie są 3 punkty elektryczne, powyżej liczą sobie drogo. To też trzeba mieć na uwadze.
    Za mój dom 127m2 wyceny mamy od 340 000 do 378 000 za stan deweloperski.
    Czekamy jeszcze na 2 wyceny z Lublina i Katowic.
    Mamy też wycenę od Praefa, ale tylko za transport i montaż samych ścian. 83 000zł.

    Trzymamy mocno kciuki za Waszą budowę i z ciekawości będziemy tu zaglądać i mocno kibicować!
  6. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Chyba postawimy sami. Zależy od ceny.
    Na razie jeszcze nie wybraliśmy firmy.
    Firm jest dużo, ale bardziej są zlokalizowane w naszych rejonach: Śląsk i Małopolska.
    Koło Ciebie też chyba jakieś są, ale nie znam szczegółów.
    Jeszcze dodam, że chyba w cenie na jedno pomieszczenie są 3 punkty elektryczne, powyżej liczą sobie drogo. To też trzeba mieć na uwadze.
    Za mój dom 127m2 wyceny mamy od 340 000 do 378 000 za stan deweloperski.
    Czekamy jeszcze na 2 wyceny z Lublina i Katowic.
    Mamy też wycenę od Praefa, ale tylko za transport i montaż samych ścian. 83 000zł.

    Trzymamy mocno kciuki za Waszą budowę i z ciekawości będziemy tu zaglądać i mocno kibicować!
    Okazuje się, że PRAEFA jest 60 km ode mnie i tam jutro skieruję zapytanie. I wymieniają Abakon jako partnera. Jest tam też kilka innych firm. Daj znać czy masz też założony dziennik, też chętnie będziemy się przyglądać postępom prac u Was i równie mocno kibicować!
  7. Avatar ciężkiprzypadek
    Oczywiście, jak tylko zaczniemy dam znać
  8. Avatar Absolutka
    Witam, Moge proszyc o liste firm od ktorych mieliscie wyceny, jestem z Malopolski dlatego mi to bardzo pomoze.Ja oprocz Abakonu znam jeszcze Nowy dom z Keramzytu-Katowice a potem JW Budownictwo tez z Katowic.