dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

zielonylisc

Woda w piwnicy.. co dalej

Oceń ten wpis
Witam

Od pewnego czasu mam spory problem dotyczący wody w piwnicy . Pojawiła się ona pierwszy raz z 4 lata temu , piwnica jest dość dużą 3 pomieszczenia w jednym znajduje się piec wraz z cała instalacją . Od tamtego momentu piec jest ciągle zalewany , co powoduje korozje która postępuje z dnia na dzień , nie mówiąc już o wilgoci w piwnicy . Woda max jest do poziomu kostek.

Ostatnio wpadłem na dwa pomysły , które konsultowałem z osobami będącymi w tym ''fachu'' i doradziły mi..

1 pomysł to - Zrobienie w piwnicy w jednym z pomieszczeń z którego nachodzi woda , studzienke na 1.5m głębokości i średnicy 70cm . Umieszczona byłaby w niej pompa z pływakiem , która zapewniałaby suchąpiwnicy , a woda byłaby tylko w jednym miejscu czyli w studzience . Natomiast potem wykonać izolacje zewnętrzną fundamentów . Koszt studzienki 15 tyś , izolacji 25 tyś

Moje obawy co do tego pomysłu to to że będzie to tylko chwilowe rozwiązanie , a potem jak przyjdzie co do czego to będę miał tyle tam wody że będzie można nurkować . Czyli robienie czegoś wewnątrz budynku ...

2 pomysł to - Zrobienie odwiertów badawczych , wykonanie studni zrzutowej połączonej opaską drenarską wokół domu i doprowadzenie jej do studni .
Tylko nie mogę sobie jakoś tego wyobrazić by studnia chłonęła takie ilości wody.

Obawa to tylko to że studnia nie będzie wystarczająco chłonna..


Proszę Was o dobre rady i wyrozumiałość .

Pozdrawiam.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Proba

Komentarze

  1. Avatar kamilb1987b
    Pokaż jakieś schematy jak masz zrobioną piwnicę, kiedy było budowane? Widziałeś przed budowaniem że mogą być problemy z wodą? Jaką masz hydroizolacje? Jakiś drenaż masz?
  2. Avatar poldom-warszawa
    Wodę wypompować ,a w kwestiach osuszania i izolacji termicznych można skontaktować się z marką RENTIRO [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], która oprócz usług koparko-ładowarką, wynajmuje [B]osuszacze powietrza[/B] po zalaniu pomieszczeń. Dodatkowo można zastosować [B]hydroizolację w postaci izolacji natryskowej [/B]w systemie PURIOS izolacja pianką PUR zamkniętokomórkową, najlepiej jest ocieplić fundamenty zanim powstanie budynek, ale i na taki problem już zaistniały znajdzie się rozwiązanie.