dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na wąską działkę, tani w budowie.

Majówka 2018

Oceń ten wpis
Najbliższa przeszłość:
1. Kolejne pismo od Orange'a. Proszą o potwierdzenie prawa własności do działki.
Jeszcze tego samego dnia złożyłem w ich biurze podawczym odpowiedź z numerem księgi wieczystej. Na szczęście mam po drodze z pracy, więc nie wydaję na znaczki
2. Jestem po wstępnych rozmowach na temat wykonania płyty fundamentowej. (pomimo że podjąłem decyzję o ławach postanowiłem firmie dać szansę na przekonanie mnie). Wycena podobna do tej, którą otrzymałem od Megatherm w zeszłym roku ~70tyś/190m2. Różnica taka, że Megatherm liczył płytę dla 212m2 więc pewnie można by obniżyć nieco cenę.
Mój błąd, że jeszcze nie zleciłem nikomu wyceny ław - muszę to naprawić bo tak naprawdę nie mam porównania, a krzyczę że drogo. Bez sensu. Co jeśli cena będzie podobna (chociaż nie chce mi się w to wierzyć).


Najbliższa przyszłość:

1. Mapa do celów projektowych jest w moich rękach od tygodnia. Jednak jeszcze nie odezwałem się do projektanta, gdyż wciąż myślę nad metrażem domu. Termin ostateczny na wybór projektu domu daję sobie na 06.05.2018
Podczas majówki i tak projektant pewnie nic by nie zrobił, a ja podejmę na spokojnie ostateczną decyzję. Dom miał być tani. Jednak 119 m2+garaż 34m2 robi cenę (przynajmniej w przypadku płyty fundamentowej).
2. Rów melioracyjny - przepust ze zjazdem. Wciąż czekam na brak odpowiedzi
3. Czekam na podłączenie prądu do działki.

Updated 29-04-2018 at 07:37 by rabarbar1

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Pamiętaj, że koszt płyty fundamentowej zawiera:
    • odpowiednią izolację cieplną od gruntu
    • rozprowadzenie rur kanalizacyjnych
    • ewentualne rozprowadzenie instalacji wodociągowej
    • powierzchnia płyty jest już gotową warstwą do ułożenia podłogi
    • konstrukcję nośną dla ścian (w sumie najważniejsze )