dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tinka_93

Projekt

Oceń ten wpis
Projekt... To była dopiero przygoda :P
Poszukiwanie zaczęliśmy ponad rok temu i kiedy wspomnę jak się do tego zabieraliśmy, to nachodzą mnie pewne refleksje. Po pierwsze to nie jest wcale taka łatwa sprawa (choć bardzo przyjemna), a po drugie zanim wybierze się ten właściwy to musi upłynąć sporo czasu. Pierwszy projekt jaki nam się spodobał był ogromny! Duża bryła, nieregularna bryła, podwójny garaż, milion balonów i okien dachowych. To było taki WOW :D Szkoda tylko, ze nie wzięliśmy pod uwagę, że nawet na szerokość nie zmieściłby się na naszej działce :P
Z biegiem czasu, kiedy zaczęłam przeglądać strony internetowe dotyczące budowy, kupiłam pierwszego Muratora i koniec końców trafiłam na forum i zagłębiłam się w temat , byłam gotowa na weryfikację moich potrzeb a przede wszystkim budżetu.
Dowiedziałam się co to są mostki termiczne, ile kosztuje budowa metra kwadratowego powierzchni, wzięłam pod uwagę koszty ogrzewania oraz czas spędzony na sprzątaniu ;)
Finalnie stanęło na domku na planie prostokąta, z dwuspadowym dachem, bez balkonów i garażu o powierzchni około 120m2. Ze względu, iż nasza działka posiada lekki spadek, zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Obecnie jesteśmy na etapie projektowania. Niestety nie możemy póki co dokończyć projektu przez owe warunki zabudowy, o których wspomniałam w poprzednim poście :/
Tagi - katalog słów kluczowych: bocianki 2018, budowa, dom jednorodzinny, projekt Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Bezal
    Mieliśmy podobną sytuację, też wertowaliśmy projekty, podobało nam się coś zupełnie innego . Gdy już kupiliśmy działkę (szer. ok 22-23 m) ze spadkiem to stwierdziliśmy, że żaden projekt gotowy tam nie pasuje. Są sytuacje, kiedy projekt indywidualny jest najlepszym możliwym rozwiązaniem.
  2. Avatar Tinka_93
    Nasza działka tez jest szeroka na 20 m , długa na 45 a spadek ponad 4 metry
    A podzielisz się projektem? Chętnie bym zobaczyła .
  3. Avatar Bezal
    Tak, jasne, link do projektu :
    http://lk-projekt.pl/lkand1459-produkt-9780.html
    wizualizacja na stronce jest naszą pierwotną koncepcją, właściwy projekt będzie miał nieco inną kolorystykę i trochę zmienioną kuchnię i spiżarnię. Czekamy teraz na efekt końcowy od architekta.
  4. Avatar Tinka_93
    Woow co za przeszklenia! Bardzo ładny dom