dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Magdalenna

wełna mineralna na sufit podwieszany?

Oceń ten wpis
witam, może ktoś podpowie czy wełnę w mojej sytuacji dać na suficie podwieszanym, czy pod dachem?. Poniżej zdjęcie.
No i drugi problem: wiem, że muszę zostawić 3 cm pomiędzy deskami a wełną ale czy w przypadku, gdy dach mam pokryty dwukrotnie papą to potrzeba dawać tą membranę pomiędzy dachem a wełną? Żółta kreska oznacza miejsce, gdzie będzie montowany sufit.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	413199

Updated 17-05-2018 at 15:53 by Magdalenna

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Magdalenna
    Naprawdę nikt nie zna odpowiedzi???
  2. Avatar mariober
    wełnę lepiej dać w suficie o ile jej ciężar nie wpłynie negatywnie na podwieszoną konstrukcje ( wełny trochę ważą ) im więcej powietrza nad wełną tym lepiej . Co do membrany , wystarczy zwykła wiatroizolacja lepiej by była - choć w tym przypadku trudno to zrobić by było prawidłowo . Wiatroizolacja chroni przed wnikaniem zimnego powietrza do wełny , które dostaje się przez otwory wentylacyjne lub szczelinę wentylacyjną ( pamiętaj że musisz zrobić wlot i wylot !)
  3. Avatar Magdalenna
    ok, dziękuję
  4. Avatar Magdalenna
    A dziury pod dachem do dylatacji jakich mają być mniej więcej rozmiarów? I czy mają być pomiędzy każdymi krokwiami czyli u mnie co 70 cm? Dach mam jednospadowy kąt 15 stopni.
  5. Avatar mariober
    Cytat Napisał Magdalenna
    A dziury pod dachem do dylatacji jakich mają być mniej więcej rozmiarów? I czy mają być pomiędzy każdymi krokwiami czyli u mnie co 70 cm? Dach mam jednospadowy kąt 15 stopni.

    nie do końca rozumiem , co masz na myśli ? Chyba chodzi ci o te wloty i wyloty powietrz tak ?

    jeżeli tak to powinny być miedzy wszystkimi krokwiami , przy tak małym spadzie dachu musisz wpuścić więcej powietrza . 3 -4 otworów po 30mm średnicy powinno wystarczyć ( miedzy każdą krokwią na dole i do góry)