dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Keramzyt, tradycja a może szkielet drewniany? - oto jest pytanie.

Jedyna stała rzecz to ciągłe zmiany.

Oceń ten wpis
Po dokładnym obmierzeniu działki okazało się, że właściwa jej szerokość to 23,5 m a nie 25 m. Różnica 1,5 m całkowicie eliminuje projekt który wybraliśmy. Proces przeglądania projektów, zmiany i dopasowanie do naszego wyobrażenia idealnego domu rozpoczęliśmy od początku. Projekt który ostatecznie trafił do wniosku o pozwolenie na budowę wyglada tak:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowyok.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	414258

Teraz oczekiwanie, wyceny i .... może wystartujemy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kamilb1987b
    Skoro planujecie wszystko budować firma i domek z garażem w bryle to myślę ze warto też popytać o domki prefabrykowane szkieletowe. Ten sam standard energetyczny domku chyba wychodzi taniej licząc na gotowo. W szkielecie można robić fundament tradycyjny bo prawie nie ma mostków. W szkielecie prefabrykowanym standard podstawowy to jest NF40 czy trochę lepszy. Nie mówić już o tym ze parę miechów i się mieszka.
  2. Avatar Quendi
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Skoro planujecie wszystko budować firma i domek z garażem w bryle to myślę ze warto też popytać o domki prefabrykowane szkieletowe. Ten sam standard energetyczny domku chyba wychodzi taniej licząc na gotowo. W szkielecie można robić fundament tradycyjny bo prawie nie ma mostków. W szkielecie prefabrykowanym standard podstawowy to jest NF40 czy trochę lepszy. Nie mówić już o tym ze parę miechów i się mieszka.

    Tak juz się rozglądałem. Zachęcony cenami podawanymi przez Abakon czy Stolhaus byłem na 100 % zdecydowany na prefabrykaty. Czy to keramzyt czy szkielet. Atomizując każda wycenę okazywało się, że końcowa faktyczna wycena nie ma nic wspólnego z tym co piszą na swoich stronach "za 220 tys wybudujemy ten dom". Potem wychodziło że mieli na myśli samo postawienie ścian.

    W poprzednim projekcie całkowity koszt inwestycji wyszedł mi za "szkieletówkę" 100 tys drożej versum tradycyjnych rozwiązań. Szczególnie keramzyt mnie zainteresował to bardzo fajne ale zdecydowanie za drogie dla nas rozwiązanie.
  3. Avatar kamilb1987b
    Czy patrzyłeś na ten sam standard energetyczny? Jakoś mi się nie chce wierzyć że za to samo tradycyjnie wychodzi taniej robiąc wszystko ekipami.
  4. Avatar Quendi
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Czy patrzyłeś na ten sam standard energetyczny? Jakoś mi się nie chce wierzyć że za to samo tradycyjnie wychodzi taniej robiąc wszystko ekipami.
    Dokładnie taki sam. Wybraliśmy silkę:
    https://www.ytong-silka.pl/pl/cichy-...ogii-silka.php

    Nie wiem ale jak bym nie liczył to w szkielecie czy keramzycie za dokładnie to samo wychodzi mi 100 tys więcej. Mam wyceny z dwóch firm technilogii szkieletowej i jednej budującej z keramzytu.

    Na ten rok nasza budowa podzielona jest na 4 etapy i 4 wykonawców:
    - roboty ziemne i stan "do wieńców"- 40 tys robocizna 80 tys materiały
    - wiązary dachowe kolejna ekipa- 30 tys
    - "dachowiec" do dachówki- 40 tys dachówka - robocizna ?
    - stolarka okienna 50 tys.

    Liczymy ze zamkniemy się w 250 tys złotych za stan surowy zamknięty.

    W technologi drewnianej na gorszych materiałach, poprzedni wyceniony projekt, który jest o 10 m powierzchni użytkowej mniejszy i garaż jednostanowiskowy zamiast dwóch:
    Zakres "stan surowy zamknięty" - 276.000 zł brutto (z VAT 8%)
    Dodatkowo wykonanie płyty fundamentowej z instalacjami posadzkowymi - 64.000 zł brutto (z VAT 8%) razem 340 tys.

    Gdyby doliczyć dodatkowe metry w nowym projekcie plus podnieść cenę dachówki itp różnica jest jeszcze większa.

    Z tym ze w płycie było grzanie kablem elektrycznym i powiedzmy posadzki więc plus minus 100 tys różnicy można przyjąć.