dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na wąską działkę, tani w budowie.

Czerwiec 2018 cz1

Oceń ten wpis
Najbliższa przeszłość:
Mamy 5 czerwca. Od ostatniego wpisu minął miesiąc. W tym czasie załatwiałem następujące tematy.
1. Jestem po wstępnej rozmowie z ekipą budowlaną. Ekipa jest sprawdzona, więc nie chcę kombinować i szukać innej. Jeśli się wyrobię z formalnościami, panowie mogą rozpocząć od lipca/sierpnia (jeden z klientów im odpadł). Cena robocizny (stan surowy otwarty - robocizna) została ustalona.
2. Podpisałem umowę z projektantem. To, o czym pisałem w ostatnim wpisie nie jest prawdą jak się okazało. Nie musiałem w ogóle podejmować szybkich decyzji na temat rozmieszczenia okien, rezygnacji z kominów itp. Okazuje się, że projektant ma obowiązek zmiany projektu, tylko jeśli zmieniają się gabarytu budynku. Zatem decyzje o których pisałem będziemy podejmować na bieżąco.
3. Projektant wykonał mapę zagospodarowania terenu, którą tego samego dnia oddałem do Starostwa Powiatowego celem odrolnienia działki. W dniu dzisiejszym tj. 05.06.2018 powinienem otrzymać decyzję w tej sprawie (taki termin obstawiała pani ze Starostwa).
4. Przepust przez rów melioracyjny. Mam z tym problem. Założyłem ogłoszenie na zlecenie pracy w dwóch portalach z tego typu ogłoszeniami. Zero odzewu po 2 tygodniach od zamieszczenia. Praca miała polegać na wrzuceniu rury betonowej lub plastikowej, zasypaniu tłuczniem i utwardzeniu. Chyba po takie marne pieniądze teraz nikt się nie chce schylać. Co za czasy.
5. Wczoraj, już po raz drugi przejechałem się po okolicy w poszukiwaniu koparki. Dzięki tej wycieczce, za górką znalazłem skład budowlany oraz koparkę na podwórku jednego z domów. Dzisiaj umówię się na rozmowę z właścicielem składu w sprawie wyceny materiałów. Postaram się również namierzyć koparkowego.
6. W dniu dzisiejszym, zalogowałem się do BOK Taurona. Widzę, że status mojej sprawy zmienił się w dniu wczorajszym na: Realizacja zakresu prac OSD wynikającego z UOP. Nie wiem czy to oznacza wykonanie przyłącza w najbliższym czasie czy co? Zadałem pytanie w tej sprawie do Tauronu. Mam dzwonić za miesiąc.
7. Otrzymałem odpowiedź od Orange w sprawie kabla. Napisali w niej, że nie mogą przenieść kabla z mojej działki ponieważ, bo...
Kabel był wykonany w celu świadczenia usług ludności i takie tam dupsy. Zaproponowali wypłacenie służebności.

Najbliższa przyszłość:

1. Szukam koparkowego do wykonania zjazdu i ewentualnych późniejszych prac przy fundamentach. Nie jest lekko.
2. Szukam składu budowlanego z "dobrymi" cenami w okolicy.
3. Czekam na decyzję zatwierdzającą projekt zagospodarowania terenu i odrolnienie działki.
4. Zleciłem projekt przyłącza wody. Jutro zostanie przekazany do Gminy. Czekam na zatwierdzenie.
5. Czekam na podłączenie do sieci energetycznej.
6. Po wykonaniu zjazdu, zakup garażu - blaszaka.

Wnioski:
1. Ogrzewanie. Wciąż nie wiem co wybrać. "Chciałabym, ale się boję"
2. Chciałem silikat, jednak ze względu na ekipę biorę Porotherm Dryfix.
3. Myślę, czy w sprawie kabla dalej nie cisnąć Orange'a w kierunku przesunięcia kabla z działki albo zabezpieczenia przed pracami ziemnymi. Prawdopodobnie przy służebności, będą chcieli wpis do księgi na co się nie zgodzę.
4. Strach pomyśleć jak się zacznie wydawanie kasy. Jak dotychczas podpisuję umowy i nie płacę.

PS.
Zapomniałem o ważnej sprawie.
W pasie drogowym do zrobienia będą prace takie jak:
- woda - przepust na drugą stronę ulicy;
- melioracja - ułożenie rury i zrobienie wjazdu;
- prąd i gaz (ewentualnie).

Wszystko prawdopodobnie będzie wymagało organizacji ruchu na czas robót. Za każdym razem płacić za to samo, kiepski pomysł. Muszę się dowiedzieć co z tym tematem zrobić.

Updated 05-06-2018 at 10:26 by rabarbar1

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze