dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Mam płotki przeciwśniegowe nad tarasem


i nad wejściem



Tutaj widać też kominki. Ten większy to wyrzutnia rekuperacji fi150. Muszę jeszcze podłączyć, a jest drobny dylemat, bo jak wcześniej pisałem wyjście rury jest prostopadłe do połaci. Trochę drażni mnie konieczność kupienia 3m flexa (tego bez ocieplenia) żeby zrobić z tego tylko łuk do podłączenia sztywnej rury spiro. Ale chyba taki "amortyzator" na pracę więźby byłby bardzo wskazany, więc pomysł z wstawieniem kolana kanalizacyjnego 30* przegrywa na razie.

Ten mniejszy to akurat był od początku jako wentylacja strychu, ale identyczny został zamontowany na innej połaci do wentylacji kanalizacji. Płotki są dosyć dyskretne i prostopadłe do drogi. Trudno je zauważyć - i dobrze, bo urody nie dodają, ale spadający śnieg wywołał wizję zlodowaciałego kafla spadającego w słoneczny zimowy dzień na dziecko czy gościa, więc ze względów bezpieczeństwa pojawiły się.

Obsadzenie drzwi w łazience.







Akurat się niezgrało, i jest brzydki, mały docinek na górze. Trudno. Nie będę z takiego powodu dopłacał za drzwi wyższe czy przycinał. Co do zasady takie rozwiązanie mi się podoba. Tylko kwestia czy licować z płytkami, czy obrobić glif i zlicować z zewnętrzną płaszczyzną ściany.
Drzwi w łazienkach powinny wg prawa otwierać się na zewnątrz. Czy ładniej jest mieć wnękę na zewnątrz, czy od wewnątrz - kwestia gustu. Mi się podoba tak, jak na powyższych zdjęciach. Ale to rozwiązanie ma wadę użytkową - otwarcie drzwi z impetem powoduje spore wyzwanie dla zawiasów, gdy odbiją się od glifu. Więc praktyczniejsze jest obsadzenie na równo z płaszczyzną, w którą się otwierają (w przypadku łazienkowych zewnętrzną). Trzeba wtedy obrobić od wewnątrz glif płytkami i zeszlifować czy dać listwę. I takie rozwiązanie będę miał na 99,99% w drugiej łazience. Dlaczego? Tydzień na przemyślenia od montażu pierwszej futryny przeważył szalę z urody na praktyczność. Ale druga jeszcze nie jest obsadzona (ale listwy mosiężne do wykończenia glifu już kupiłem). Więc może w chwili zmiany nastroju jeszcze się to odkręcić.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drabinki.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	414531   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KominekDrabinki.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	414532   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi1.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	414533   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi2.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	414534   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi3.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	414535  

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze