dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Owczar

Stan zero rozpoczęty

Oceń ten wpis
11 czerwca 2018 rozpoczęliśmy budowę. Pierwszego dnia były głównie prace ziemne. Była dość gruba warstwa humusu - ok 40cm, a pod nim 20cm piachu ze sporą domieszką humusu. Podjęliśmy decyzję o wybraniu wszystkiego do 60cm. Dla przypomnienia, dom będzie stał na płycie fundamentowej. Do opaski użyliśmy EPS Termo Organika fundament Silver. Pod płytę idzie 10cm XPS - wybór padł na Synthos Prime S. Kilka zdjęć z akcji:






Wyznaczanie osi konstrukcyjnych:



Układanie opaski - w rogu wystaje kilka płyt przez moja pomyłkę w wyliczaniu punktu 0



Folia kubełkowa na opaskę:




Ułożona kanalizacja, przepusty, układanie XPS:

Updated 15-06-2018 at 19:33 by Owczar

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Owczar
    XPS ułożony:

    [img]Zapytaj w gold trade. Przedstawiciel mówił, że mają, ale nie kojarzył ile. Ja już zamówiłem w innym miejscu, podobno ma być na czas, ale zobaczymy...

    Co do wykonania płyty przez firmę, która się w tym nie specjalizuje. U mnie ekipa robi po raz pierwszy. Początkowo byli sceptycznie nastawieni, ale w połowie drogi sami przyznają, że czasowo wychodzi podobnie jak ławy, ale praca lżejsza. No i start budowy ścian będzie szybszy. Obok mnie ruszyła w tym samym czasie budowa. Tam są ławy tradycyjne z szalunkiem. Po tygodniu u mnie jest już kanalizacja i XPS przygotowany pod folię i zbrojenie, a tam niedokończony szalunek ław. Osób na tamtej budowie chwilami więcej.

    Kierownik budowy, który miał okazję pracować z firmami, które w płytach się specjalizują nie ma zastrzeżeń do tego etapu. Więc to po prostu sztuczne pompowanie balonika jako, że płyta w niektórych rejonach to nowość, więc musi kosztować.

    Materiałowo wyjdzie trochę drożej - XPS i zbrojenie są głównym powodem. Betonu wychodzi podobnie. Ale tutaj nie ma niby bloczków... Jednak mimo wszystko trochę drożej.

    Obecny stan u mnie:

    [/img]
  2. Avatar Owczar
    Kolejny etap - czyli zbrojenie dolne - stan z wczoraj. Dzisiaj dzień przerwy:

  3. Avatar Owczar