dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

lento01

Przyłącze wod-kan

Oceń ten wpis
Nie udało nam się znaleźć w sensownej cenie wykonawcy przyłącza wodno-kanalizacyjnego, więc ostatecznie zdecydowaliśmy, że zrobimy to sami. Dzień wcześniej wymierzyłem i wytyczyłem miejsca przecisków pod asfaltem zgodnie z projektem. W dniu zgłoszonym w gminie jako dzień prac w pasie drogowym na godzinę siódmą przyjechała do nas koparka. Po obu stronach asfaltu wykopała głębokie na 1,40m jamy przeciskowe. Szacunek dla operatora za umiejętności. W miejscu kopania znajdowały się: trzy światłowody, przewód gazowy, kolektor kanalizacji ciśnieniowej oraz przewód elektryczny. Udało się nie zerwać żadnego z nichNa ósmą przyjechała ekipa z przeciskarką. Po ustawieniu maszyny wykonała dwa przeciski pod asfaltem oraz przełożyła przewody wody fi32 i kanalizacji ciśnieniowej fi63 przez przeciśnięte otwory.Główne rury od wody (która okazała się być jakieś 30cm pod asfaltem) oraz kanalizacji ręcznie obkopałem ręcznie, aby ekipa z ZUK mogła założyć na nie nawiertki.Pracownicy ZUK przyjechali na działkę po południu. Podłączyli rury do nawiertek, a nawiertki założyli na przewody.Końce przewodów wody i kanalizacji wyciągnąłem i przymocowałem z drugiej strony wykopów. Wstępnie zasypałem ręcznie je oraz wszystkie odkryte media na około 30cm, oraz nałożyłem folię informującą, że coś jest pod spodem.Następnego dnia rano przyjechał spych, który zasypał i wyrównał wszystkie wykopy. Zostało jedynie wyciąć miejsce pod studzienkę w asfalcie i obmurować dwie nowe studzienki tak, żeby w przyszłości się nie zapadły
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180614_081938.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	415202   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180614_082143.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	415203   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171126_152407.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	415207  

Updated 20-06-2018 at 10:06 by lento01

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze