dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Druga rzecz, to GSW/GSU/uziom i odpalenie ogranicznika przepięć (SPD).

Trochę dyskusji moich elektrykach i o mojej rozdzielni było w DB, trochę w osobnym wątku

Zamontowałem szynę wyrównawczą do której podpiąłem "bednarkę" (czytaj spłaszczoną rurę miedzianą). Od niej pociągnąłem linkę 16mm2 do DehnShielda. Pociągnąłem też 6mm2 do szyn PE (łącznie cztery - na górze, po środku i na dole rozdzielni + taka luzem, bo ta na dole okazała się za mała a elektryk już mi poobcinał kable tak, że do środkowej nie sięgną - a tam byłoby miejsce).




Ten niebieski drut 16mm2 jest pociągnięty do szyny N (którą na własne potrzeby nazywam główną - zamierzam do niej podpiąć różnicówki). PEN jeszcze nie jest tu podpięty.

Na małą reorganizację czeka ten blok - są w nim trzy szyny, po jednym na każdą fazę i czwarty obecnie używany jako "główna szyna N". Tę czwartą szynę zamierzam podpiąć pod automatyczny przełącznik faz i z niej zasilać różnicówki oświetlenia, alarmu, monitoringu, lodówki i co tam jeszcze wymyślę, że jest szczególnie ważne, żeby zasilania nie straciło jak zniknie jedna faza.
A niebieskie kable przepnę do tej szyny "fabrycznej" z rozdzielni.




Tak czy inaczej - uziom odpalony przynajmniej dla części obwodów. Ale ważniejsze, że spięty DehnShield - i to zarówno do uziomu, jak i do bloku rozdzielczego. Drutami 16mm2 (rozmontowałem kawałek kabla z WLZ którego trochę mi zostało). Zamierzam też tym drutem, za radą purystów, doprowadzić poszczególne fazy z rozłącznika do bloku (obecnie linki żółto-zielone). Manewrowanie drutem 16mm2 do przyjemności bym nie zaliczył, ale da się zrobić.



Co zepsułem i co jeszcze jest do poprawy?
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dehn1.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	421892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uziom1.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	421893   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rozdzielnia.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	421894  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze