dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Juwiczówka

Dzień 486. Aktualności

Oceń ten wpis
Trochę nie nadążam z uzupełnianiem dziennika. Może nie dzieje się za dużo w samym domu, ale inne obowiązki wyczerpują mój czas...
W głównej łazience już dawno podłączyłem sterowanie do szyby SmartGlass, tylko zapomniałem zaprezentować w dzienniku:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Juwiczówka1.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	427877

W wiatrołapie zabrakło dedykowanego kabla zasilającego matę grzewczą. Tymczasowo sterowanie odbywało się ręcznie przez wtyczkę Jednak przydałoby się zrobić porządek, więc na początek przerobiłem pojedynczą puszkę na podwójną. Bo wstępny plan zakładał instalację przełącznika Sonoff. Potem znalazłem sterowniki BleBox - fajne, choć cena zdecydowanie wyższa. Ostatecznie wybór padł na Shelly - chyba najłatwiej będzie go później zintegrować z Ampio Smart Home. Jeszcze trzeba domówić ramkę

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Juwiczówka2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	427879

W oczekiwaniu na przydział numeru domu zawiesiłem tablicę tymczasową

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Juwiczówka.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	427880

Poza tym wznawiam potyczkę z wykonawcą/producentem rekuperacji. Moje żądania z grudnia zajęcia się problemem nie odniosły żadnego skutku. Teraz jeszcze wszystkie czujniki wskazują praktycznie jednakową temperaturę.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5207.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	427881
Tagi - katalog słów kluczowych: rekuperacja, shelly, smartglass, sterownik, łazienka Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kamilb1987b
    Hej, chcę Cie jeszcze zapytać o płyty osb. Już kiedyś o tym pisaliśmy, ale chciałbym pogłębić ten temat. Masz dużo tych płyt, na podłodze ale i ścianach czy suficie. jakieś tam normy mówią o tym że płyt osb powinno być ileś tam na 1m3 pomieszczenia. W realu to powinna być co najwyżej podłoga. OSB zawiera w sobie dużo szkodliwych czynników temu właśnie są normy które określają ile go powinno być w budownictwie. Jak do tego odniósł się Twój producent domu? W ogóle wspomniał coś o tym czy nie? Może się to wydawać głupie bo niby co taka płyta nam zrobi, ale w domu masz ją z każdej strony Niemalże bezpośrednio pod pytą gk. Więc to co ona będzie wydzielać to Ty to będziesz wdychać każdego dnia do końca jak będziesz tam mieszkać. To jest trochę jak z paleniem papierosów. Niby nie każdego zabija, ale wiadome jest ze jest szkodliwe i powoduje choroby. Ty się zamykasz w domu z tym wszystkim co dodają do tych płyt. Kumpel z pracy robi poddasze i też planował dać osb na ścianki działowe pod gk by wzmocnić ścianę, ale odpuścił ten temat bo jest to bardzo niezdrowe.
  2. Avatar juwicz
    Może nie jest to najbardziej bezpieczny produkt, ale jego szkodliwość nie wydaje się być duża:
    https://www.chimarhellas.com/mlS8RYR...ehyde_2008.pdf
    Zauważ, że przy wentylacji mechanicznej ewentualne opary nie pozostają w domu, tylko są na bieżąco usuwane.
  3. Avatar kamilb1987b
    Samo to ze te opary mogą być już przeraża. Niby już formaldehydu nie dają tyle co kiedyś, ale i tak sam fakt że jest go mniej nie uspokaja. W takim wypadku chyba lepiej zastosować płytę mfp, ponoć jest bardziej naturalna od osb, przy okazji lepsza.