dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dkamilb

Podobny do wielu, inny od wszystkich

Oceń ten wpis
Witam,
Działka w spadku, wąska ale duża(1,9ha).
Projekt własny, przeróbka konstrukcji byłaby zbyt kosztowna. Około 190 m2 użytkowej.
Parter, pietro, garaż 2-stanowiskowy i duży strych. Zajmuje się konstrukcjami także trochę pojęcia mam.
Projekt dom + budynek gospodarczy 2016. We wrzesniu początek, fundamenty i zasypka.
Teren ciężki (glina), działka opada w stronę tyłu. W miejscu budowy 0,8, a teraz 1,1.
Woda prąd od sąsiadki. (Za późno zająłem się mediami).
Mury (ceramika) i dach ( deski i papa) w 2017.
Mury parteru, niestety mało dałem radę sam...zmieniłem pracę i akurat wtedy mój zlepek pomocników miał czas...wyszło jak wyszło. Do tej pory odbija mi się to czkawką. Dużo podkowania I równania miałem. Stropy i pietro już lepiej, ale zmian i tak było dużo w trakcie.
2 strop od razu zaizolowalem następnie wylewka. Kominy wkłady i cegła pełna, tylko twarda i porządna.
Dach na jesieni. Deski papa juz w ciezka pogode...deski heblowalem I robiłem półfelc, trochę mi się zeszło.
Zimą kanalizację zacząłem z wodą i CO. Trochę mi zeszło ale poszło.
Elektryk znajomy ale nas trochę przesunął, około miesiąca.
Tynki dopiero we wrześniu. Musiałem zmienić ekipę. Nikt dobry nie miał terminu...Ale trafiła się fajna ekipa. Parter w najgorszym miejscu 6cm tynku!!! Masakra dobrze że w spizarce to trochę oszukali.
Dalej w skrócie.
2019
Rekuperacja, odkurzacz, wylewki, teren(2018 IX zacząłem).
Teraz
ogrodzenie, wjazd, taras, blachę i malowanie będę robił.
Reku, odkurzacz i izolacje sam, wylewki ekipa.
Ogrodzenie blachę I malarza (sporo poprawek tynkarskich) najmuje.
Ja teraz
Muszę dokończyć reku bo centrala czeka, mam jeszcze nad 2 stropem do dokończenia. Centrala na strychu 1P.
Wjazd z plyt ażurowych, juz zaczalem podbudowe robic.
Taras z modrzewia na legarach, jutro jadę obejrzeć drewno i jestem dobrej myśli.
Płytki, kotłownia, kuchnia, spiżarnia i wiatrołap około 90-100 m2 zrobię, a jak żona pozwoli to i łazienkę na parterze położę. Kotłownie zacznę od ścian, bo wylewka świeża. W garażu żywica.
Ogrodzenie (120 m) nie opłaca się samemu, podobna cena A czas wykonania dużo większy. Zostawię sobie na 2020 front, teraz tymczasowe robię.
Malowanie to tak ogólnie powiedziane...poprawki, zabudowa, tynk, troche gładzi i dopiero malowanie. Ale cena będzie fajna xD

Projekty jutro wrzucę, jeśli kogoś zainteresuje to mogę rozwinąć wątki.
Całe życie w budownictwie A błędów kilka popełniłem.
Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dkamilb
    Cześć 2.

    W projekcie dużo zmian ale tylko w dwg je mam.
    https://drive.google.com/file/d/10WU...w?usp=drivesdk

    https://drive.google.com/file/d/10X-...w?usp=drivesdk

    1. Powoli rozwijamy temat.

    1.0 rzeczy według mnie nie istotne omijam. Np. Zbrojenie fundamentów, i wiele innych.

    1.1 Od dawna wiedzieliśmy że dostaniemy "naszą" działkę, prawie 2 ha. Stary i piękny ogród 2800m2. 24 metry z hakiem szerokości. Około 1 ha pole, reszta las i rzeka.
    Po ślubie trochę się ociagalismy, ale zakładaliśmy powoli.

    1.2 Ruszyliśmy w 2016 kierowniczka znajoma, prawie za darmo(może kiedyś ja zaprosze na budowę), projekt nasz wykonanie moje tylko sprawdzal i pieczątki znajomy zbierał.

    Załapała nas melioracja, natura 2000, park krajobrazowy, archeolog, lasy państwowe i powiat. Konserwator zrezygnował xD
    Ruszylismy we wrześniu 2016. ( media od sąsiadów, troche za późno się wziąłem za nie).

    Materiały to thermoton kupiony na przełomie 2016/17 zabójcza okazja była stal na wiosnę bo słaba cena. Reszta na bieżąco.

    2.Fundamenty

    stopy + ławy z bloczków.
    Budynek sporo podniesiony względem terenu (45-90 cm). Teren to humor 10cm reszta glina...spadek W stronę tyłu działki. Z wodą problemów nie będzie.
    Stopy 70x80, asekuracyjne bo spory ciężar będzie. Konstruktor(znajomy) wyliczył 50x50cm. Beton mam po kosztach.
    Bloczki 1 pionowo 12 cm, Styrodur 12cm, od środka bloczek 24 cm.
    Izolacje itp.
    Najważniejsze drenaż zrobiłem pod budynkiem i terenem, woda się pojawiała. Odprowadzenie na pole w najbardziej suche miejsce i zbiornik betonowy na deszczówkę(odzysk, słaba szczelność, ale za darmo).

    Zasypka nie ubitą przez zimą, ale wyrównana wzglednie. Zima i wiosna zrobiły swoje xD.

    Parter na wiosnę

    Cdn.
  2. Avatar dkamilb
    Cześć 2.

    W projekcie dużo zmian ale tylko w dwg je mam.
    https://drive.google.com/file/d/10WU...w?usp=drivesdk

    https://drive.google.com/file/d/10X-...w?usp=drivesdk

    1. Powoli rozwijamy temat.

    1.0 rzeczy według mnie nie istotne omijam. Np. Zbrojenie fundamentów, i wiele innych.

    1.1 Od dawna wiedzieliśmy że dostaniemy "naszą" działkę, prawie 2 ha. Stary i piękny ogród 2800m2. 24 metry z hakiem szerokości. Około 1 ha pole, reszta las i rzeka.
    Po ślubie trochę się ociagalismy, ale zakładaliśmy powoli.

    1.2 Ruszyliśmy w 2016 kierowniczka znajoma, prawie za darmo(może kiedyś ja zaprosze na budowę), projekt nasz wykonanie moje tylko sprawdzal i pieczątki znajomy zbierał.

    Załapała nas melioracja, natura 2000, park krajobrazowy, archeolog, lasy państwowe i powiat. Konserwator zrezygnował xD
    Ruszylismy we wrześniu 2016. ( media od sąsiadów, troche za późno się wziąłem za nie).

    Materiały to thermoton kupiony na przełomie 2016/17 zabójcza okazja była stal na wiosnę bo słaba cena. Reszta na bieżąco.

    2.Fundamenty

    stopy + ławy z bloczków.
    Budynek sporo podniesiony względem terenu (45-90 cm). Teren to humor 10cm reszta glina...spadek W stronę tyłu działki. Z wodą problemów nie będzie.
    Stopy 70x80, asekuracyjne bo spory ciężar będzie. Konstruktor(znajomy) wyliczył 50x50cm. Beton mam po kosztach.
    Bloczki 1 pionowo 12 cm, Styrodur 12cm, od środka bloczek 24 cm.
    Izolacje itp.
    Najważniejsze drenaż zrobiłem pod budynkiem i terenem, woda się pojawiała. Odprowadzenie na pole w najbardziej suche miejsce i zbiornik betonowy na deszczówkę(odzysk, słaba szczelność, ale za darmo).

    Zasypka nie ubitą przez zimą, ale wyrównana wzglednie. Zima i wiosna zrobiły swoje xD.

    Parter na wiosnę

    Cdn.
  3. Avatar dkamilb
    Cześć 3

    1. Parter

    1.1 Chudziak
    Znalazłem fajną pracę. Straciłem przy okazji większość czasu na budowę.
    Kosztem rodziny ogarnąłem Chudziak...Czy było warto? Ciężko powiedzieć, przeszedłem na 3/5 etatu. Lekka poprawa...
    Sam Chudziak to pryszcz. W skrócie dobrze zagęścić, podposadzkowka, beton.
    Tylko ten poziom...wrocilem na gotowe, ekipa sztywna. Patrzę a tu tragedia. W każdym pokoju górki dolki I w salonie jakiś dziwny uskok. Ale dobra z ludźmi w euforii nie ma dyskusji, duma w kieszeń.

    1.2 mury

    Zewnętrzne ściany równo, dlatego początek jakoś szedł. Po pracy stawialem narożniki, do połowy było spoko. Później doszło mi pracy. Resztę stawiali sami...nie mam pretensji do ekipy( zwłaszcza darmowej), tylko do siebie.
    Wyszli wzglednie.

    1.3 strop

    Zelbet, miała być 2x siatką. Po przeliczeniu zużycia i wytrzymałości wprowadziliśmy oszczędności. 1x siatka + belki, beton B25.
    Szalunki i zbrojenie poszły sprawnie.
    Na szalunki miałem urlop.
    Wujek emeryt ale jeden z najlepszych jakich widziałem zrobił nam całe zbrojenie, co prawda te jego belki...Ale po przeliczeniu zysków i strat zostaliśmy przy tym rozwiązaniu. Niedługo 2 strop A ja już urlopu prawie nie mam.

    1.4 schody

    Tu pojawiają się schody...projektant nie przemyślał do końca(teraz będą inne). Po wielu konsultacjach z różnymi osobami wpasowalem na "odwal sie"
    Zrobiłem zabiegowe z Zelbetu.
    Już ich nie ma ale po kolei.

    1.5 betonowanie

    Jak dla mnie nic w temacie. Wyrównany po pretach gładkich fi 10. Nareszcie jakąś rowna powierzchnia...ja wiem wylewka...Ale ten Chudziak sni mi się po nocach.

    2. Pietro

    2.1 mury

    Zamknąłem kilka spraw, ugadalem urlop bezpłatny. Kolankowa 1,00 + wieniec 0,25. Skosy 35 '. Mury poszły szybko. Szalunki również w miarę prężnie.

    2.2 strop

    Dużo słupów, pociągi, beton b25. Zbowu belki i siatka. Strop ze skosami dlatego na skosach 2x siatka. Wujek miał mały wypadek z ręką...ja musiałem zrobić zbrojenie. Jak na złość sam, jedyny problem to czas.
    Ostatnie 2 dni znalazła się pomoc, zawsze coś. Znowu opóźnienie...

    Nie żałuję 2-go stropu. Jest spora różnica pomiędzy 30 cm wełny A stropem pod dachem...posiadam stary dom 1902 . strasznie drogi remont dlatego stawiamy nowy. Ale 48 cm mur z cegly, w środku mimo że od 20 lat nie palone, nie ma wilgoci i w zimę jest w miarę ciepło. W lato to najchlodniejsze miejsce. Żadna z nowych technologii nie daje takiego komfortu. Oszczędzamy energię i paliwo ale klimat jest specyficzny. A co z domami pasywnymi bez prądu?
    Niestety (albo na szczęście) mam przesadny sentyment do tradycji...acz kolwiek na reku zdecydowałem się (zostalem namowiony) później.

    Beton prężnie, na wianek kazdy sie mobilizuje.
    Pozdrawiam