dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kalic

Dom mały ale własny

Oceń ten wpis
Wczoraj spotkałem się z firmą budowlaną w sprawie "ruszenia z budową". Problemem wciąż jest kierownik budowy - jeden, polecany przez znajomych, jakoś dziwnie się ociąga z decyzją, proponuje podesłanie znajomego kierownika itp. itd. Tymczasem firma budująca ciśnie na jak najszybsze rozpoczęcie budowy i proponuje swojego kierownika. Na moje wspomnienie o inspektorze nadzoru inwestorskiego usłyszałem, że to tylko wydłuża czas budowy.
W kwestii budowy (pierwszych czynności) usłyszałem jak poniżej:
1/ zrobienie (zalanie betonem) ław fundamentowych i po dwóch dniach stawianie bloczków fundamentowych,
2/ izolacja przeciwwilgociowa poprzez dwukrotnie nałożenie dysperbitu na którą nałożona zostanie izolacja cieplna XPS 15cm (teren, według opisu badania geologicznego: "grunty rodzime, spoiste, występujące w postaci warstwowanego kompleksu glin piaszczystych do silnie piaszczystych.")
3/ zastąpienie projektowego betonu komórkowego poprzez Porotherm Dryfix
Sprawy izolacji poziomej na murach fundamentowych oraz izolacji cieplnej ścian zewnętrznych zostały do uzgodnienia na dalszym etapie.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Ja jestem zadowolony z wykonawcy mojego domu. A mimo to gdybym budował z nimi kolejny dom, to kierownik budowy byłby mój (najchętniej ten sam )