dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Trochę o regulacji wentylacji cz. 2

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Trochę o regulacji wentylacji

Czeka mnie jeszcze pewnie kilka tygodni, zanim dostroję instalacje (znaczy pracy jest chwila - przekręcenie trochę anemostatu, a potem czekanie na zebranie się danych z kolejnej nocy).
Skręcenie anemostatów w pokojach dzieci sprowadziło max ppm w okolice 600 (w jednym trochę powyżej, w drugim trochę poniżej). W master bedroom wyszło około 650 ppm (przy dwóch osobach). Ciągle przy 55% mocy reku i zabrudzonych filtrach (fabryczne Izzifast M5 + wstępnie włóknina G4).
Czyli ten reku ma spory zapas i producent pisząc, że jest do domów do 100m2 zaniża jego możliwości.

Kupiłem też włókniny F9 i F7. F9 - totalna porażka. Oddychać przez nią ciężko. Po założeniu do reku i puszczeniu na 100% z nawiewów ledwo dmucha - anemometru nie mam, ale organoleptycznie słabiej, niż przy G4@40%. Więc zdecydowanie odpada jej stosowanie.
F7 jest znacznie grubsza (ale cieńsza, niż G4), da się przez nią oddychać (choć opór jest zauważalnie większy, niż przy G4) - ale zapewne na zimę to lepsza opcja. Zobaczymy, jak sprawdzi się w dłuższy terminie.
Część pierwsza
Część trzecia

Updated 07-01-2022 at 01:12 by Kaizen

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze