dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Juwiczówka

Dzień 695. Wymiana nagrzewnicy wtórnej

Oceń ten wpis
Przed wakacjami kolejny mail do wykonawcy wentylacji oraz producenta rekuperacji przyniósł nadzieję na rozwiązanie problemu. Producent wskazał nagrzewnicę modulowaną jako niezbędną dla naszego domu (czy ja o tym nie pisałem do nich rok wcześniej?). Przez całe wakacje próbowałem ustalić z wykonawcą wentylacji sposób wymiany nagrzewnicy. Bezskutecznie. We wrześniu ostatecznie wykonawca (firma Global-Tech) odpisał, że zrobili zgodnie z projektem (choć bez konsultacji z projektantem a w projekcie nic nie było o typie/mocy nagrzewnicy wtórnej) i teraz nie będą eksperymentować. Przecież mają doświadczenie i to nie jest pierwszy dom.
Naprawdę szkoda, że nie poczuwają się do dokończenia prac. O ile do samej wentylacji (z GWC) mogę ich polecić, to dobór urządzeń (rekuperacji) musi być pod nadzorem projektanta.
A skoro producent nie zajmuje się detalem, to wymiany nagrzewnicy wtórnej trzeba było zrobić samemu. Niespodzianką była inna średnica rury w nagrzewnicy. Na szczęście udało się kupić od ręki redukcję.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7940.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	435609

A przy okazji założyliśmy oświetlenie na poddaszu

Komentarze