dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Santiago Kopki

KOPKI k. Wiązownej - przebudowa domu

Oceń ten wpis
Dzień dobry,

witam wszystkich serdecznie, trochę historii na początek:

odziedziczyłem po mamie dom, który dzisiaj ma ok 10 lat. dom nigdy nie był zamieszkały, odwiedzany okazjonalnie latem. w tym momencie brakuje łazienek, kuchni, a góra to raczej SSZ. moim celem jest wykończenie wnętrza w 2020, zmiana / częściowa przebudowa elewacji oraz uporządkowanie terenu tak aby był maksymalnie prosty w utrzymaniu. jedną z większych prac będzie pewnie uregulowanie brzegu stawu. Niestety projekt którym dysponuje nie ma zbyt wiele wspólnego z wersją budynku, który powstał..

Proszę wszystkich o dzielenie się doświadczeniem, polecanie kontaktów i wszystko o czym nie pomyślałem.. a pewnie jest tego sporo.

Zakres prac jaki przewiduję i do ktorego poszukuję chętnych do współpracy oraz proszę o Państwa polecenia

1. weryfikacja instalacji grzewczej (podłogówka, przewody / rury, piec gazowy, automatyka/ sterowanie) - PIEC GAZOWY JUNKERS
a. ogrzewanie podłogowe(wodne) - weryfikacja wydajności / sprawności. czyszczenie /płukanie instalacji.
b. instalacja wodna prowadząca do grzejników oraz instalacja wodno-kanalizacyjna j/w
c. ogrzewanie gazowe (piec + instalacja) - weryfikacja bezpieczeństwa, wydajności i sprawności całego układu
d. sterowanie temperaturą w budynku / automatyka - JUNKERS
e. szczelność cieplna budynku / parametry
f. weryfikacja wentylacji domu w tym kominka

INSTALACJA GRZEWCZA_kliknij

2. szczelność dachu i weryfikacja przyczyn zacieków oraz powstawania grzyba w kilku miejscach, w tym dziwne ślady na elewacji
a. poszukuję kogoś kto pomoże zidentyfikować przyczynę oraz ją naprawi

ZACIEKI_kliknij

3. projekt i zmiana elewacji ioraz prawdopodobnie wymiana części okien i zmiana koloru ram (okna pcv)
a. weryfikacja warstwy ocieplenia (grubość / montaż) - na elewacji powstają dziwne "kola" i zacieki
b. przy łączeniu dachu z murem ptaki przebijają się przez styropian i robią gniazda. przypuszczam, że jest to błąd konstrukcyjny, który nie wiem jak naprawić

ELEWACJA_kliknij

4. umocnienie brzegu stawu oraz projekt / wykonanie terenu
a. w tym momencie jest to drewniana palisada. chciałbym aby było to coś bardziej trwałego. jak najlepiej wykonać takie umocnienie?
b. wykonanie tarasu, częściowo nad stawem

STAW_kliknij

Z pewnością nie przewidziałem 90% spraw dlatego pozwolę sobie na bieżąco dodawać punkty do tego wpisu.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA_kliknij


Interesuje mnie również kompleksowe wsparcie/współpraca we wszystkich wyżej przedstawionych sprawach.

Updated 30-12-2019 at 13:54 by Santiago Kopki

Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja, ogrzewanie, przebudowa domu, staw Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze