dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

hipodrom

Nowa taryfa dla ogrzewających się prądem - może wejdzie w życie

Oceń ten wpis
Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
Chciałbym tylko uzupełnić trochę informacji nt taryfy G12as w Tauronie. Oficjalnie udało mi się zakwalifikować, jednak regulamin jest dość skomplikowany, ludzie z Taurona totalnie nie potrafią pomóc, a umówiony telefon od specjalisty "antysmogowego" nigdy nie zadzwonił... Może moje podsumowanie komuś pomoże?

Dla nowych klientów (rynek pierwotny oraz wtórny): otrzymuje się bazowe "zero", względem którego obowiązuje tańsza nocna cena. W regulaminie jest to opisane jako "nowy punkt poboru". W moim przypadku, punkt poboru jest stary (ten sam identyfikator, ta sama lokalizacja). Otrzymałem kilka wstępnych informacji, że nie będę miał zero, tylko to co wypracuje ponad poprzedniego właściciela. Jednak ostatecznie znalazła się osoba w Tauronie, która zanegowała to. W regulaminie, owszem, wpisane to jest jako "nowy punkt poboru", ale podpisuje się dodatkowe oświadczenie, że nie prowadziło się wspólnego gospodarstwa domowego z poprzednim właścicielem, więc jego zużycie nie wpływa na mój rok "bazowy". Niestety, w regulaminie nie ma nic o tym oświadczeniu, jest tylko jak byk napisany "nowy punkt poboru", co mnie trochę martwi, ale mam nadzieję, że zużycie poprzedniego właściciela nie będzie wpływało na wysokość moich rachunków, jak część pracowników Tauron myślała ... Po prostu podpisuje się jakieś tam oświadczenie, o którym nie ma nigdzie mowy.

Oczywiście sama taryfa G12as nie daje kompletnie nic (ta sama stawka w dzień i w nocy). Trzeba się zapisać do "Program Antysmogowego". Jego koszt to 4.90zł /msc brutto. Trzeba uważać, bo jest jeszcze "Program antysmogowy PLUS" (trzeba kupić PC albo klimę w Tauronie, żeby do niego należeć) , ale nie wiem co daje - nie byłem zainteresowany. Jest jeszcze program "Antysmog", ale pracownik nie potrafił wyjaśnić czy to jest to samo co PA, czy PA+ czy coś innego.

Program Antysmogowy obowiązuje na rok, i co rok jest "odświeżany". Powiedziano mi, że jedyne co może się zmienić to wysokość stawek. Zaznaczono również, że nie będzie w kolejnym roku np. zmiany regulaminu odnośnie roku bazowego (np. zero bazowe zmieni się w 2MWh bazowe). Nie ma także potrzeby co roku chodzić do Taurona i odnawiać bazowe "zero".

Stawka na rok 2020, koszt całkowity z dystrybucją za kWh: - dla Wrocławia, brutto:
Poziom 1. - 0,5086 zł (6-22)
Poziom 2. - 0,2027 zł (22-6)
Miesięczne koszty stałe: 19,14 zł (dla instalacji 3 faz i rozliczeń półrocznych)

Koszty stałe dość wysokie, ale 20gr za nocny kilowat to chyba stawka nie do pobicia.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze