dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

swierol

Mały kroczek.

Oceń ten wpis
Cześć.
Pogoda jest jak jest więc specjalnej przerwy w budowlance nie widać. Pojeździłem trochę po składach, popytałem i w końcu podjąłem decyzje.
Ściany zewnętrzne grubości 25cm, wewnętrzne ściany nośne gr. 18cm, działówki gr. 12cm. Generalnie pomieszanie z małym poplątaniem. Byłem zdecydowany na silkę między innymi z powodu największej dostępności gr. 18cm. Jednak jak policzyłem materiał to różnica między silką a obecną koncepcją ( o której zaraz napisze) wyniosła 3,5-4tys. Gdyby chodziło o wartość ogólną ponad 20tys to byłbym to w stanie przełknąć ale w moim przypadku to różnica ponad 50%.
Po spotkaniu z projektantem zrezygnowaliśmy z nośnych "osiemnastek", część zastąpił ścianą gr. 25cm i ustaliliśmy, że pozostałe ściany zostaną zrobione ze szkieletu drewnianego o całkowitej szerokości 18cm. Strop to kilkanaście belek 200/80, z jednej strony będą leżały na betonowym wieńcu a z drugiej właśnie na ścianie szkieletowej.
Dziś byłem w polecanym składzie budowlanym i w końcu zdecydowałem się na ceramike. W końcu na całość zamówiłem 120m2 17 palet bloczków Porothermu E3 500. Cena to 7,90 zł brutto, bloczki z Cerpolu kosztowały 6,10. Ceny oczywiście z transportem i rozładunkiem. Materiał ma przyjechać na początku przyszłego tygodnia. Ja jestem zadowolony, mój budowlaniec chyba też. Mówił, że widział te bloczki ale nigdy na nich nie pracował.
Najprawdopodobniej w lutym lecimy z murowaniem.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze