dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

bundes

Dom na piasku Z162 GLv2

Oceń ten wpis
Cytat Napisał bundes Zobacz post
Minęło sporo miesięcy, nadeszła "zima" i w mojej opinii ceny materiałów miały iść w dół a tu wręcz odwrotnie . No to podjąłem męską decyzję i zamówiłem materiał, zanim ceny nie zwariują na sezon . po analizie rynku lokalnego, internetowego i marketowego wybrałem bloczki z bielskiego prefabetu w wersji 550 o wymiarach 24x49x24 cm uchwyt + pióro- wpust, w lokalnym składzie budowlanym dogadałem cenę i na płytę wjechały mi pierwsze palety.
Chwile wcześniej zakupiłem kilka bloczków Solbet i korzystając z przestrzeni u stawiłem i wypoziomowałem bloczki na rogach budynku.
poziomowałem przy użyciu lasera krzyżowego Pro i detektora ( bez detektora w dzień nie widać lasera już na 3m)mam nadzieje że ten patent będzie dobry.
Ostatnio korzystając z pogody (+3 stopnie) rozpocząłem zmagania z murowaniem i ... hymmm co do murowania początki niezbyt szybki nie wiem czy nie do poprawki zobaczymy ( nie jest idealnie) ściana 2 którą zacząłem w sobotę wydaje mi się sporo lepsza. Co do materiału to hymmm... nie wiem co będzie dalej ale na obecną chwile z połowy palety 9 sztuk ma uszkodzenia co do wymiarów to czasem poziomnica kiwa się ja jednym bloczku i ciężko takiego banana ustawić prosto do sznura, odczuwam że są krzywe ale mam nadzieje że uda się robić na kleju kolejne warstwy. Na pewno będę informował o postępach
aa i jeszcze jedno co do izolacji poziomej po analizie internetu i forum nie mogłem się zdecydować czego użyć czy papy czy folij i postanowiłem pierw papa a na papę troszkę zaprawy i folia myślę że będzie ok.kilka fotek z roboty poniżej

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_135232.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	439774
Uszkodzone bloczki na palecie ( część pójdzie na docinki część się będzie reklamowało)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_161711.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	439775
ta strona nie jest najgorsza

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_161655.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	439776

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_165601.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	439777
a nad tą się zastanawiam czy nie rozebrać kilku (5 bloczków) bo coś minimalnie nie trzymają poziomu ( pewnie na tym się skończy)

Jak wieczorami nie będzie mrozów to planuje po pracy robić przy halogenach do 21-22 czy ktoś z was tak robił tak robił ?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze