dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

swierol

Dach, pokrycie-wycena

Oceń ten wpis
Jestem kilka dni po otrzymaniu wyceny dachu. Kompletnie robocizna razem z materiałem (drewno, blacha itd). Domyślałem się tego, że troche wymyślam ale raczej nigdy nie byłem jednym z tego owczego pędu. Chciałem mieć deskowanie, na tym membrane i nadbietkę. Chciałem mieć również dachówkę ale juz teraz nie będę kombinował ze zmianą przekroju więźby. Dachu jest 144m2, wyszło prawie równo 30tys.
Blacha, obróbki, wyłaz, rynny itd - 10800
Drewno (więźba, łaty, kotrłaty, deskowanie, deski 19mm p+w, heblowanie)-9800
Robocizna z obróbką komina - 9000
Blacha Blachotrapezu HPS200 - 39,00 zł netto/m2. Co do wzoru i powłoki jeszcze nie jestem zdecydowany ale do wyceny była wybrana właśnie taka. Termin realizacji na jesień, sam tak chciałem. Wydaje mi się, że to dość dobra cena. Bez deskowania i nadbitki wyszło by jakieś 7000 zł mniej.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Kalic
    W moim przypadku - dach dwuspadowy o pow. 182m2
    Koszt łączny netto 56tys zł
    Obejmował on: więźbę dachową (tarcica impregnowana zanurzeniowo) , kontrłaty, łaty z drewna iglastego (impregnowane zanurzeniowo), membrana COROTOP Red, dachówka ceramiczna płaska, rynny i rury.
  2. Avatar swierol
    Cytat Napisał Kalic
    W moim przypadku - dach dwuspadowy o pow. 182m2
    Koszt łączny netto 56tys zł
    Obejmował on: więźbę dachową (tarcica impregnowana zanurzeniowo) , kontrłaty, łaty z drewna iglastego (impregnowane zanurzeniowo), membrana COROTOP Red, dachówka ceramiczna płaska, rynny i rury.
    To spójrz jaka jest różnica cenowa. Masz dach dokładnie o 40m2 większy a cena jest prawie dwa razy wyższa. Ja mam jeszcze deskowanie z gotową nadbitką. Może jakbyś wybrał tańszą dachówkę różnica byłby mniejsza ale i tak jest przepaść. Ale prawda jest jedna: co dachówka to dachówka