dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

swierol

Kolejne kilka dni...

Oceń ten wpis
Dwa tygodnie temu przywieźli mi pustaki. Koniec końców wybrałem E3 500. Kilka rozmów z konstruktorem i na wszystkie ścianki działowe zamówiłem silikat N12 i obejdzie się bez części wieńców w środku. Podobno na początku marca ma wejść ekipa.
Wczoraj pogoda dopisała, przyjechał kolega ze sprytnym sprzętem i kopaliśmy rurę doprowadzającą wodę do domu. Wyszła mała lipa bo rura, którą wkopał wykonawca fundamentu okazała się 2mb za krótka i musiałem ją łączyć żeby dosięgała studzienki wodomierzowej. To po pierwsze. A po drugie peszel na kabel energetyczny, który przechodził przez ławę był zbyt mocno wygięty i nie było rady na przeciśnięcie przewodu 5x10. Musiałem sobie inaczej radzić ale to już nie to samo:/ Ewentualnie wykonawca może sobie powalczyć z tym kablem jak stwierdzi, że " to nie możliwe"
Rura i kabel idą w jednym wykopie jedno nad drugim z tym, że kabel idzie kilka metrów dalej do skrzynki energetycznej. Teraz studiuje połączenie PE ze stalą. Musze zobaczyć jakie mam średnice w studzience i spróbuje sobie poradzić sam.
Mam nadzieje, że łączenie PE pod ziemia to nie żaden problem bo czekam mnie jeszcze jedno kolanko.
Kabel energetyczny też będę musiał "sztukować" chyba, że skrzynkę w domu powieszę na wysokości kolan:/ a przecież kupiłem go 7 metrów więcej!! No cóż, zrobi się i będzie ale do tego jeszcze trochę czasu
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0837.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	440937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0849.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	440938   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0848.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	440939  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Marcowy70
    Hej, miałeś pustaki w projekcie, czy jakaś zamianka była?
    Updated 20-02-2020 at 08:03 by Marcowy70
  2. Avatar swierol
    W projekcie miałem BK z możliwością zamiany na pustak ceramiczny. Producent czy to BK czy cermiki dowolony.