dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

swierol

Pytanie o izolacje.

Oceń ten wpis
Cześć,
Przed rozpoczęciem budowy przeczytałem przynajmniej kilka wątków na temat izolacji poziomej i pionowej fundamentów, przeciwwilgociowej i cieplnej. Na każdej budowie jednak sytuacje wygląda trochę inaczej.
Widoczne na zdjęciach trzy warstwy bloczków leżą bezpośrednio na ławie fundamentowej wysokiej na ok 90cm. Poziom tej ławy jest niemal równy wysokości terenu do okoła domu, tylko od przodu jest zagłębiony może 15cm.
Nie mam zamiaru obsypywać domu dookoła do wysokości pierwszej warstwy pustaka, nie zamierzam taż robić jakieś szerokiej opaski z kostki itp. Po położeniu izolacji obsypie jakie 20cm czarną ziemią a przy samym murze ułożę jakąś palisadę lub coś podobnego.
I teraz moje wątpliwości. Czy przy rozwiązaniu jakie planuje zastosować opłaca się w ogóle stosować XPS lub styropian hydro na te bloczki? Może dysperbit+styropian np EPS100+ siatka+klej+dysperbit+tynk w późniejszym czasie wystarczą? Tak pisałem wcześniej izolacja będzie może 20, może 30cm pod poziomem terenu. Domek jest parterowy, okapy 100cm. Gleba co widać na zdjęciach to piach a humusu jest miejscami 10, miejscami 20cm. Czy jednak XPS musi być i koniec?
Dzięki z góry za sugestie i pomysły.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze