dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Agrh

MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.

Oceń ten wpis
Cytat Napisał adamzzz Zobacz post
Czas podsumować rok budowy .
Z całej budowy najbardziej jestem zadowolony z ekipy która robiła mi stan surowy. Pracuje za granicą i budowali pod moją nieobecność, na budowie byłem chyba 2 dni. Praktycznie nic mnie nie interesowało w czasie budowy, cześć materiałów typu więźba, płyty i inne pierdoły załatwiał pan Mateusz i co ważne w dobrych cenach. Mimo młodego wieku jest to człowiek doświadczony i odpowiedzialny, dbający nie tylko o swój interes ale tez o dobro inwestora.Każdy kto buduje zdalnie tak jak ja wie ile znaczy dobry wykonawca.Cenowo nie byli najtańsi ale nie załuje żadnej złotówki wydanej na robociznę.
Co do samej wykonanej pracy to naprawdę jest ok. Mury super równe, żelbety czyli wieńce, słupy i nadproża również równo zrobione, dach wykonany starannie. Podsumowując godni polecenia
Biała lista-Madejbud z miejcowości Pcim. Mateusz Madej 607134648

Pan Patryk Ignaczak z hurtowni 3wdb z Oświęcimia. Kupiłem u nich materiały w bardzo dobrych cenach. Silikaty kupiłem taniej niż w najtańszym sklepie internetowym, siatkę zbrojeniową z transportem taniej niż na Allegro bez, xps- a taniej nie widziałem, i ostatnio styropian i wełnę tez w bardzo dobrych cench. Najważniejsze to negocjowanie cen. Towar zawsze na czas i taki jak powinien być, wzorowy kontakt, widać ze temu Panu zależy na klientach.
600421837

Do białej listy dopisze tez elektryka. Pan Zbigniew Sładek instaler. Praca wykonana fachowo, szybko i tak samo pan Zbigniew wszystko załatwił sam. Moja rola ograniczona została tylko do rozplanowania instalacji co gdzi chce mieć ( z pomocą elektryka) i na końcu zapłaty za wykonaną prace. Pan Zbigniew zorganizował wszystko łącznie z kompletem materiałów typu kable, peszle, rozdzielnia, cały odgrom, otok, szpilki i masę pierdółek, załatwił też koparkę i wszystko dobrał w czasie. Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do sposobu kucia bruzd. W paru miejscach na cienkich ścianach wypchali mur z drugiej strony.
Niedogadalismy tez sprawy puszek które zostały zbyt płytko osadzone. Choć to chyba moja wina bo mówiłem ze tynk będzie cienkowarstwowy.
Całość elektryki i odgromu wyszło 14 tys. Niby drogo ale w tym mam full. Elektryka, odgrom, kabel zasilający 80 m i prace wykonana dobrze i kompleksowo.
W tym roku podstawowa cena u pana Zbigniewa to było 30 zł za punkt .
692121797

Betoniarnia smolbet ze smolic. Beton odpowiedniej konsystencji, odpowiedniej ilości i bardzo dobrej cenie. Biała lista

Czarna lista. Betoniarnia podolsze koło zatora. Pierwsza gruszka dziwnie rzadka i małej pojemności zreszta kolejne tez nie takiej knsystencji jak powinny. Dodatkowo drożej niż u konkurencji.

Tynki. Supertynki. Nie wiem jak maja wyglądać prawidłowo wykonane tynki wiec co do jakości ścian nie mogę się wypowiedzieć. Jedynie zastrzeżenia mogę mieć do tego ze zatynkowali ok 40 puszek. Na plus dla firmy jest to ze zaproponowali ze przyjadą i znajdą ale na szczęście udało mi się znaleść osobiście.
Nie wiem czy wszystkie firmy tynkarskie maja w umowach zapisane normatywne zużycie materiału na 100 m2.
U mnie przy równych ścianach ( oprócz jednej) była prawie tona naddatku. Najważniejsza ze ściany trzymają piony i płaszczyzny.
Poniewaz jest to firma z aspiracjami do najlepszej na rynku uczciwie muszę umieścić ją na szarej liście. Głównie za te puszki i małe niedociągnięcia . Takiej firmie nie powinno to się przydażyć. Na szczęście pan Tomasz nie chowa głowy w piasek i jest gotowy poprawić wszystko co wybrednemu inwestorowi (czyli mi) się nie podoba. Prace zostały wykonane szybko i sprawnie.
Drugi raz tez bym ich wziął z tym ze byłbym podczas tynkowania i pilnował szczegółów.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze