dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Agrh

MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.

Oceń ten wpis
Cytat Napisał lukmach Zobacz post
Cytat Napisał lukmach Zobacz post
Miałem spotkanie z p. Krzysztofem, generalnie zrobił dobre wrażenie. Pewne obawy wynikały z tego, że prowadziłęm z nim wcześniej korespondencję i nigdy się nie podpisywał, w zasadzie to nie wiedziałem z kim do końca rozmawiam (kontakt z oferii), ale też na początku nie chciał pokazać aktualnej budowy. Na spotkaniu się jednak przedstawił i wtedy mogłem przeszukać informacje w internecie, zgodził się też pokazać aktualną budowę. Po przeczytaniu m.in tego forum oraz jednego bloga zrezygnowałem z dalszych rozmów z p. Krzysztofem i nie jechałem oglądać budowy (nie mogę jej ocenić). Jako, że dość intensywnie szukałem wykonawcy do budowy domu, sprawdzałem zarówno osoby polecane tutaj, ale też z oferii, olx, szukajfachowca, itp. Jeżdziłem na aktualne budowy i mogę napisać, że w przypadku firm polecanych tutaj (Sławomir Dudek, Marian Węgrzyn, Piotr Brzezicki, ekipa p. Grzegorza (okolice Lubnia), Madej z Radwanowic), widać naprawdę dobre budowanie i się z nimi konkretnie rozmawia, natomiast ekipy z tych innych źródeł to w 90% była mniejsza lub większa masakra (styropian przykryje). Ostatecznie wybór padł na jedną z wymienionych ekip, narazie nie napiszę jaką, wstrzymam się do rozpoczęcia, a w zasadzie zakończenia budowy.
Ale trzeba też pamietać, że w internecie zdecydowanie częściej wylewa sie żale niż chwali kogoś - tak więc trzeba zachować pewien dystans do mniej przychylnych komentarzy. Sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać.
Stan surowy otwarty gotowy, tak więc czas na podsumowanie i ocenę wykonawcy. Ostateczny wybór padł na Piotr Brzezicki (506 984010), polecany wcześniej na forum przez użytkownika Liliputek. Jeżeli chodzi o cenę to nie był najdroższy ale też nie był najtańszy, ale bliżej tych najwyższych wycen. Budowa wystartowała 9 kwietnia, a zakończyła się 21 sierpnia, w umowie mieliśmy termin zakończenia 6 wrzesień. W zakresie robót było wszystko od fundamentu po dach. Budują etapami, zachowując wymagane przerwy technologiczne, mały obsuw był z wystartowaniem ścian parteru, ale trzeba pamiętać jaka była pogoda w maju.
Ściany z odchyłami w poziomie do 4 mm na długości 4-5 m. W pionie podobnie (przy normie 25 mm - ja bym się zmieścił chyba w tej granicy . Wysokość do stropu z tolerancją +- 2 mm (od repera na ścianie) - posiada własne szalunki, były one oczywiście w cenie ale też inne drewno - my nie kupiliśmy ani jednej deski do budowy. Budowa była z Silki, posiadali odpowiednią piłę do materiału, na ściany nośne bardzo mało odpadu, nieco więcej było na działówkach ale tam docinek było znacznie więcej, generalnie oszczędzali materiał.
Więźbę, dach dwuspadowy z jedną jaskółką + krycie blachodachówką z posypką mineralną (Gerard Corona) wykonywał syn p. Piotra (Darek Brzezicki - 504 579 507) , który jednocześnie robi rynny ciągnione, polecam, wychodzą jednak ok. 20% drożej od stalowych, ale nie ma żadnych łączeń. Po budowie posprzątali po sobie. Na minus (w oczach mojej żony), chyba większość ekipy paliła i wszędzie leżą niedopałki. Budowa oceniona bardzo dobrze przez kierownika budowy, ja osobiście też nie miałem zastrzeżeń (większych, można się przyczepić do kilku detali), przy czym mam świadomość, że pewne rzeczy mogą wyjść dopiero po pewnym czasie - o czym pewnie napiszę (obym nie musiał). Podsumowując, na chwilę obecną trafia na białą listę.
Z innych branż (biała lista):
Geolog - GEONIT Przemysław Kluczewski, 604 252 714
Geodeta - Biuro Usług Geodezyjnych AP-GEO Adrian Pogan 888 839 515
Kierownik Budowy - Robert Tarczyński 609 320 038
Przyłącze wody (120 m) - Michał Sołtysik 698 748 870 - szybka sprawna robota, pomoc w odbiorze, dobra cena
Skład budowlany: Roda w Brzeziu - super kontakt, pomocni, elastyczni, transporty terminowe, brak problemu przy zwrotach, ceny były niemal identyczne jak w innych składach

Szara lista:
Droga dojazdowa (150 m), wywóz ziemi z wykopu - Ryszard Nowak (Jerzmanowice) - z uwagi na zmianę warunków finansowych, ale robota wykonana dobrze. Do kolejnych robót ziemnych już nie wezmę go.

Czarna lista:
Grzegorz Gołąb G-Gaz - miał wykonać przyłącze wody, zmieniał termin wejścia w teren kilkukrotnie, zrezygnowałem z jego usług.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze