dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

czarnula2002

nowy dom 100m2 i ogrzewanie na prąd

Oceń ten wpis
Cytat Napisał czarnula2002 Zobacz post
Budujemy nowy dom parterowy z poddaszem bez piwnicy,mieszkanie tylko na parterze. okna Kommerling 76mm. Zastanawiamy się na rezygnacją ciągnięcia gazu i położeniem mat podłogowych na prąd. Na dach fotowoltaikę. Mamy dach spadzisty od strony południowej. Czy ktoś może nam doradzić czy to dobry pomysł i jakie są koszty instalacji wszystkiego a potem jakie mogą być rachunki. Oczywiście dom zostanie ocieplony. Potrzebuję fachowej opini bo każy mówi inaczej.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar aniakicia
    hej

    Mieszkam już ok 6 lat w wybudowanym domu (ok 190m2 powierzchni mieszkalnej), dach spadzisty od strony południowej a na dachu oczywiście panele fotowoltaiczne. Dom porządnie ocieplony.
    Ogrzewanie podłogowe gazowe oraz kominek, a także klimatyzację z możliwością grzania.
    Myślę, że (to moja subiektywna opinia) rezygnacja z gazu i postawienie tylko na prąd może być niezbyt trafna.
    Instalacje mamy już 6 lat a przepisy odnośnie fotowoltaiki zmieniły się już kilka razy; raz się władzy podoba, raz jest be... itd. Po za tym ze słońcem bywa różnie, np ten sezon - maj i czerwiec był mało słoneczny więc prądu było jak na lekarstwo.
    A dobre akumulatory żeby magazynować tą energię na zapas kosztują ponad 30 tys i więcej. a co będzie jak przydarzą się awarie prądu zwłaszcza zimą? To też warto sprawdzić czy w okolicy gdzie budujecie dom takie awarie często się zdarzają...
    Zima grzejemy większości gazem, w weekendy kominkiem bo jest miło posiedzieć przy ogniu a jak za oknem jest ok do -5 to klimatyzacją.

    Rachunki... za prąd to płacimy tylko te stałe opłaty, za gaz ok za sezon grzewczy - rok ok 700zł, plus drewno do kominka....
    Koszt instalacji... to zależy od paneli, ekipy montującej itp itd - ale można dostać jakieś dopłaty od państwa czy gminy bo teraz fotowoltaika jest teraz jako zielone źródło energii - modne
    Wodę tez podgrzewamy panelami - latem leci taki ukrop, że trzeba uważać
    A w domu zawsze mam 25-26 stopni przez cały rok, bo lubię.
    Nie wiem czy pomogłam czy prowadziłam jeszcze większy mętlik ale pozdrawiam i życzę przyjemności z budowy i zamieszkania w wymarzonym domku