dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Smugi20

Projekt indywidualny, PF + grzanie prądem

Oceń ten wpis
Witam,

Nadszedł ten dzień, w którym po wielu godzinach spędzonych na czytaniu dzienników budowy innych użytkowników, zakładam w końcu swój własny

W związku z tym, że z moją połowicą, nie znaleźliśmy żadnego projektu wpisującego się w nasze potrzeby i nie wymagającego daleko idących zmian, zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Współpraca z architektem bywała wyboista, ale w efekcie wniosek o pozwolenie na budowę został złożony, wybieramy ekipę, kier-buda i do roboty.

Kilka słów o założeniach naszego domu:
1. Bezwzględnie parterówka, mieszkanie na 4 piętrze bez windy utwierdziło nas tylko w tym wyborze
2. Płyta fundamentowa na XPS300 (20cm), grzana.
3. Dach płaski, bo łatwiej zrobić, porządnie docieplić, postawić PV, czy jednostkę centralną klimy.
4. Ściany nośne z silikatu 18cm + 25cm styro, żeby nie zrobić "otworów strzelniczych z okien.
5. Rekuperator i brak kominów
6. Ogrzewanie podłogowe po całości, realizowane za pomocą kabli grzejnych i PV
7. Automatyka budynkowa DIY
8. Okna oczywiście 3-szybowe z ciepłymi ramkami i montażem, w większości fixy.
9. Wyeliminowanie korytarzy w jak największym stopniu.

Poniżej poglądowo wrzucam rzut parteru.

Na chwilę obecną mam jeszcze kilka wątpliwości, ale chyba największą jest projekt płyty fundamentowej wykonany przez naszych architektów. Zakłada on, że pod płytą ma być 20cm XPS, na tym 30cm betonu ze zbrojeniem 20x20 o średnicy 12mm

Wydaje mi się to zdecydowanie za dużo, tym bardziej, że nie mamy żadnych szkód górniczych, a za opinią geotechniczną:
Na głębokości posadowienia występują grunty średnio ściśliwe, nośne, korzystne dla realizacji niniejszej inwestycji. Niemniej jednak w strefie efektywnego oddziaływania obiektu obok ww. gruntów występują grunty ściśliwe, średnio nośne. Z uwagi zatem na zmienną i zwiększoną ściśliwość podłoża gruntowego, zaleca się projektowany budynek posadowić na odpowiednio wzmocnionym fundamencie.

Czy przy betonie 30cm, nie będziemy mieli negatywnych odczuć co do ogrzewania albo znacznie zwiększonego zapotrzebowania na prąd do ogrzania płyty?
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut Parteru forum murator.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	452296

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    My mamy dom szkieletowy i pod ścianami płyta ma grubość 20 cm, w pozostałych miejscach 15 cm. Grubość płyty zależy nie tylko od gruntu, ale także i od konstrukcji. Ja bym wierzył projektowi. Nie bardzo jest jak zapytać inną firmę, bo musi tak naprawdę zrobić obliczenia, czyli projekt