dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

camilsoze

Grenton czy Nexwell?

Oceń ten wpis
Cytat Napisał pol102 Zobacz post
Wszystko jest kwestią wymagań. Grentona znam tylko z marketingu natomiast trzeba się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Czy istotna jest dla nas aplikacja mobilna i jej możliwości? Jak bardzo chcemy mieć panowanie nad systemem (w domyśle jak bardzo precyzyjnie możemy o wszystkim sami decydować)? Jak bardzo chcemy go integrować z innymi urządzeniami?

Nexwell ma magistralę TUKAN działającą bardzo podobnie do RS485. Gdy przekopiemy głębiej dokumentację, to dojrzymy ograniczenia w ilości paneli, wyświetlaczy... a nawet taką ciekawostkę, że aby wyświetlić sygnał z CCTV na panelu dotykowym, to musimy dociągnąć do niego osobny przewód koncentryczny z 100% analogowym syganłem... żeby pokazać obraz z monitoringu w aplikacji dokładamy RTSP. Już nawet to podnosi koszta.

To co dla jednych jest ułatwieniem, dla innych jest gehenną. Doskonały przykład to tabela prawdy czyli logika systemu. Proszę mi wykonać taką logikę:
- po zmierzchu astronomicznym, oświetlenie zewnętrzne ma zapalać się na określony czas, ale przy włączeniu go z aplikacji ma świecić na stałe.
Trafiamy na kłopot - Nexo nie ma zegara astronomicznego i trzeba kupić osobny klocek. W tabeli prawdy nie ustawimy logiki "wprost". Trzeba korzystać ze zmiennych wirtualnych co jest mega niewygodne... Jakby na to nie patrzeć, to nawet ilość dostępnych akcji w zależności od naciśnięcia jest ograniczona tylko do 3...
Aplikację jeszcze pominę. Wróćmy jeszcze do integracji. Karta komend czyli jednokierunkowy moduł Master RS485 MODBUS RTU jest fajny bo pozwala wysyłać komendy z indywidualną konfiguracją parametrów transmisji... i to jest mega spoko... ale nie potrafi nic odbierać. Licznika energii, licznika wody, czy nawet danych o mocy rekuperatora - nie odbierzemy.
Aktualnie do obsługi Z-Wave w Nexo potrzeba bramki RS485-MODBUS<->Z-Wave.
Dalej, stacja pogodowa jako prefabrykowany komponent dla Nexwella, potrzebuje osobnej karty(sic) mimo, że to wciąż RS485...
Do tego sama magistrala TUKAN nie należy do najszybszych... CAN zabija ją szybkością i kontrolą błędów.

Z mojego punktu widzenia, system scentralizowany jakim jest Nexo, można śmiało i skutecznie zastąpić jakimś rozproszonym... ot na przykład Ampio.

Aplikacja mobilna... temat, który powoduje u mnie krwawy płacz. Jestem posiadaczem iPhone, iPada i MacBooka. Nie poklikam bo... programiści sobie nie radzą.
O Videodomofonie nie wspominam bo to temat, który może będzie działał na miarę ceny za dwa lata.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze