dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Folia czy papa na chudziaka?

Oceń ten wpis
Mam suchą działkę, piasek - po co mi w ogóle hydroizolacj? No, może dla spokoju sumienia dam folię budowlaną z atestem...


Cytat Napisał janzar Zobacz post
To chyba tyle w temacie folii.

IMO nie ma co oszczędzać tam, gdzie błąd jest nienaprawialny albo koszty naprawy wielokrotnie przewyższają oszczędności. Hydrozolacja pozioma to doskonały przykład takiego miejsca.


Warunki hydrologiczne nie są dane raz na zawsze.
Przykłady pomiarów, jak zmienia się sezonowo poziom wód gruntowych
Tu aktualny temat na FM - niejeden podobny znajdziesz.

W zasadzie każdy dom stoi na jeziorze - pytanie, jak ono jest głęboko i jak wysoko podchodzi od czasu do czasu. Powstanie w pobliżu większego obiektu może spowodować zmianę poziomu wód gruntowych. Może to też stać się "samo" - z natury.


Ja trochę mieszkałem w bloku, gdzie deweloper przyoszczędził na hydroizolacji. Bloczek niepodpiwniczony - na parterze garaż i tak to wyglądało po środku bryły budynku:


O ile jakoś mogę zrozumieć dewelopera, który sprzeda i znika to nie rozumiem takiego oszczędzania budując dla siebie.

Od wielu lat papa nie śmierdzi, nie ma rozpuszczalników.

Za to był temat, że śmierdzi... Bo sobie budowlańcy zrobili śmietnik i zalali chudziakiem - a hydroizolacja była nieszczelna. Czy humus nie był prawidłowo zdjęty i też śmierdziało przez pseudohydroizolację.

Zauważ, że żaden producent nie reklamuje żadnej ze swoich pap typowo pod chudziaka.
Jak to nie? Nie czytałeś o papie Antyradon Icopala? Reklamują właśnie jako rozwiązanie na chudziaka.W Ateście higienicznym również stoi, że przeznaczenie to również hydroizolacja pozioma.

W karcie twierdzi, że:
5. Przeznaczenie i zakres stosowania: do wykonywania izolacji przeciwwodnych w konstrukcjach ścian lub na lub pod podłogami lub płytami posadowionym w gruncie, w celu zabezpieczenia przed wodą, wywierającą ciśnienie hydrostatyczne, przechodzącą z gruntu do wnętrza lub jednej części konstrukcji do innej.

Inny producent napisał:
Czy można wykonać izolację posadzki ( chudziaka) za pomocą pap asfaltowych?
Papy asfaltowe, szczególnie papy wykonane na elastycznych osnowach, są doskonałym materiałem na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej posadzki. Są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne od wszelkiego rodzaju folii tzw. 'budowlanych'. Są kompatybilne z izolacją poziomą zastosowaną na fundamentach. Pap nie trzeba przyklejać do podłoża - wystarczy je zgrzać/ skleić szczelnie na zakładach oraz dokleić do izolacji poziomej fundamentów, tworząc w każdym pomieszczeniu coś na kształt szczelnej wanny. Wbrew mitowi funkcjonującemu na rynku papy nie powodują destrukcji styropianu. Nie stwarzają również zagrożenia zdrowotnego, gdyż nie wydzielają szkodliwych substancji, szczególnie w sytuacji gdy są szczelnie zamknięte pod posadzką.


Dłuższy wywód wrzucili na tym forum


https://www.muratorplus.pl/technika/...QkHZ-3ShE.html

https://muratordom.pl/budowa/sciany-...PKZE-Ltxe.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wp%C5%...onu_na_zdrowie

http://www.fundament.icopal.pl/Produ...don%204-0.aspx

https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8113214
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Antyradon1.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	454179  

Updated 27-01-2022 at 12:03 by Kaizen

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze