dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

BieloP

Budowa w wymagających czasach - kto wygra ja czy inflacja :)

Oceń ten wpis
Witam wszystkich samorobów i inne dobre dusze.
Jestem już czytelnikiem forum od jakiegoś czasu a teraz nadchodzi czas aby tą zgromadzoną wiedzę przekuć w czyn
To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Budować chce spróbować własnymi siłami z pomocą rodziny ale ta jest ponad 200km ode mnie wiec nie zawsze będzie ktoś do pomocy.
W trudniejszych momentach pewnie będę podpierał się jakimiś ekipami ale mam nadzieje że rzadko.
Jakiś czas temu zakupiłem działkę pod Warszawą (niestety z rurą pod ziemia więc budowa tylko w zakreślonym trójkącie)

oraz projekt od MGProjekt (Tytan 3) (mieści się idealnie w możliwy teren zabudowy).

Beda jakieś zmiany na adaptacji ale o tym później
Badanie gruntu wykonane i okazało się że poza 20cm humusu do 4m mam piasek, wody nie odkryto ale może być ze na jesieni się pojawia.


Dom będzie posadowiony na ławach i zastanawiam się na jakiej głębokości te ławy. Podobnież na piasku można płycej ale w ocenie geotechnicznej napisali 1m.

Ten piasek to na jedno mnie ucieszył bo pewnie obędzie się bez wymiany gruntu ale z drugiej strony chciałem GWC a tu podobno na piachu nie ma sensu bo słaba wymiana ciepła.
Pozwolenie w trakcie uzgadniania z gazownią i po roku bujania się z architektem na wiosnę pewnie zaczynamy.

Updated 30-07-2023 at 12:22 by BieloP

Tagi - katalog słów kluczowych: 1*17, rvphqkk7 Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar BieloP
    Mały update:
    Działka została zmuldowana oraz ogrodzona siatką leśną. Gotowa do pierwszych prac budowlanych.
    Zakupiłem nawet blaszaka używanego coby mieć gdzie przed deszczem się schować
    stan przed:


    i po:



    Teraz z innej beczki, szukam Kierbuda, macie jakiegoś zaznajomionego po wschodniej części Warszawy? Jakiś wyrozumiały i chętnie dzielący się wiedzą byłby idealny.
    Updated 20-03-2023 at 10:08 by BieloP
  2. Avatar BieloP
    Zaczynam zastanawiać się na materiałami i technologią na fundament, takie coś wymyśliłem:

    1. Ławy
    - częściowo w gruncie tylko ostatnie 10-20 cm zaszalowane(metoda Łukasz budowlańca ) - tutaj odwieczne pytanie, lać chudziaka czy dać tylko folie na dno i dystanse betonowe pod zbrojeniem,
    - zbrojenie samemu czy zlecić komuś zrobienie?(koszt - sama stal to około 2kPLN, gotowe zbrojenie to 3800 z dowozem na miejsce)
    2 Ściany fundamentowe
    - bloczki keramzytobetonowe od Czamaninka na klej
    - ocieplenie 15cm XPS(ok 3800PLN) albo 10cm płyty PIR(cena podobna) i może 10cm EPS od środka, ale tak jakoś bez przekonania(zawsze to ponad 1kPLN wydane albo nie)
  3. Avatar BieloP
    No i z małym poślizgiem zacząłem. Pierwsza "łopata" wbita w ziemię :)


    Odhumusowane do docelowej głębokości teraz tylko geodeta i można szalować.


    Przeniosłem też blaszak w inne miejsce oraz zamontowałem w końcu bramę, co by dziki nie złapały się w "pułapkę" :)

    Updated 30-07-2023 at 21:16 by BieloP