dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dabell

Pistacjowy zawrót g?owy :-) - dziennik Dabell

Rating: 4 votes, 4,00 average.
Po nocnej burzy i prawie huraganie, który przeszedł nad naszym domkiem, smutnie pożegnaliśmy nasz blaszany garaż :( . Został zmieciony z ziemi, boczne ściany z blachy pozrywane, pogięte, konstrukcja powyginana - wygląda jakby tir :roll: po nim przejechał . Poprosiłam p. Piotra o uporządkowanie teremu i pozanoszeniu szczątkowych materiałów do domu. Dobrze, że za chwilę będą okna i dom zamknięty. Szok.
Najważniejsze - dom i dach jest w całości !!!

Dzisiaj ustalałam ceny wełny- kupujemy Supermatę Isovera 15 cm za 27,57 zł m2 (między krokwie 18 - rozpręży się) a 10cm za 18,91/m2 (w stelaż)- upust 33.5% od cen katalogowych. To najtaniej co udało mi się zdobyć. Okres oczekiwania - ok. 2 tygodnie.
Do tego na ściany Platinum plus Termoorganiki - gr. 15cm za 212 brutto zł/m3 frezowany. Jest to jedyny styropian o takiej lambdzie 0,031. Jest szary z dodatkiem grafitu, który polepsza znacząco współczynnik. W innej hurtowni śpiewali sobie 223/m3 za zwykły bez frezu.
Firma w której otrzymałam powyższą ofertę to PW Aris na Grabiszyńskiej. Szef firmy stwierdził, że chyba 1 raz sprzedał ten styropian o takiej grubości. Jeżeli chodzi o ceny styropianu to od października 2006 m3 zwykłego FS 70 staniał o ok. 15 zł/m3, natomiast ten ani drgnął i najprawdopodobniej pójdzie w górę, gdyż idzie prawie w całości do Niemiec. Mają tam duże premie termomodernizacyjne, ale pod warunkiem, że użyty będzie styro o lambdzie <0.035. W Polsce jedynie Platinum (0.033) i Platinum Plus (0.031) spełnia te wymagania. Reszta jest w okolicach 0.036 maksymalnie.
Wiem, że jest to drogi materiał, ale postanowiliśmy, że nie będziemy na izolacji oszczędzać, bo jest to rzecz, której przez min. 20 lat nie zmienimy, a ceny gazu i drewna będą szły w górę, więc w tej chwili nie ma sensu liczyć dokładnego zwrotu z inwestycji.A szacunkowo i tak go wyliczyłam 8) . Wyszło mi, że stosując platinum plus w stosunku do standardowych styropianów (lambda ok. 0.039 -0.040) zwróci mi się to w ogrzewaniu w ok. 7-8 lat przy obecnych cenach. gazu.
Do tego będzie na podłodze - w posadzce - Vapotherm XR, firmy Eco-therm o lambdzie 0.023.
Link tutaj: http://www.ecotherm-pl.com/producten_VAPOTHERM_XR.asp oraz
http://www.ecotherm-pl.com/toepassin...eden.asp?pmc=4
Ponieważ ocieplenie jest zaplanowane na 10 cm styropianu, 10 cm tego materiału zapewni mi ekwiwalent ok. 17 cm zwykłego styro FS100. XR pójdzie też na docieplenie stropu nad kuchnią w wykuszu. Cena tego jest obłędna - ok. 850 zł /m3 przy 5cm płycie, ale posadzki to ja kuć na 100% przez całe życie nie będę. :wink:.

Ja to mam hopla co :-) :lol:
Dabell
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum