dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data oryginalnego wpisu 18-10-2007

No to część spraw ruszyła z kopyta ale po kolei.

Dostaliśmy z Starostwa informacje, że "z przyczyn niezależnych termin udzielenia zgody na usunięcie sączków zostaje przesunięty na 12 listopada". Trudno. Poczekam.

Prąd! Przyszła podpisana umowa, tak więc czym prędzej zrobiłem przelew na 1 452,17PLN (odjąłem sobie 120PLN netto opłaty wstępnej). Teraz czas na operację "przyspieszenie prądu" i może coś z tego, dzięki uprzejmym sąsiadom, wyjdzie. Optymistycznie podchodzę

Woda! Przyznam, że mnie pozytywnie zaskoczyła Pani Maria w Inwestycjach w Nadarzynie. Przyjechałem w zeszłą środę, podpisałem porozumienie i gdyby nie to, że nie było jakiejś innej kobity co miała "wprowadzić pismo" (WTF?) to bym już w zeszłą środę miał zgodę na podłączenie do wodociągu.
A tak to podjechałem znowu w zeszły piątek, dostałem zgodę (godz. 14:00) i poleciałem z kopyta do Zakładu Usług Komunalnych ul. Graniczna 4 celem zdobycia warunków. Mimo, że wydają takie cuda tylko do południa przefajny koleś wypisał mi od ręki warunki, zapłaciłem 53,50PLN w kasie i stałem się posiadaczem kolejnego magicznego papierka.

Reasumując:
- warunki na prąd: SĄ!
- warunki na wodę: SA!
- warunki na gaz: czekam (październik/listopad)
- pozwolenie na wywalenie sączków: czekam (listopad)

Co istotne zmieniły się przepisy dot. ochrony środowiska i jak jeszcze w zeszłym roku trzeba było starać się o warunki środowiskowe na przedłużenie wodociągu to teraz już nie! Średnica wodociągu 110mm (tego który przedłużam o 20m w ulicy) nie wymaga żadnych dodatkowych papierów od Urzędu Gminy. W związku z tym potrzeby mi jest człowiek co zrobi projekt techniczny i składam wniosek na budowę.

Coś mi się tylko znajomek geodeta opieprza i mówi, że "już, już" a mapek projektowych jak nie widziałem, tak nie widzę.

Sumujemy koszty:
Gotówka: 9136,72PLN
Suma: 164136,72PLN
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze