dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
29-06-2008

Trochę informacji archiwalnych.
Kilka dni po podpisaniu umowy zgłosił się do mnie Pan PC (architekt z ramienia studia Archeton), który został oddelegowany do przygotowania mojego projektu.

Sprawa była o tyle prosta, że już mniej więcej wiedzieliśmy co chcemy, więc zestaw uwag przekazałem PC. Muszę przyznać z perspektywy czasu, że kontakt z PC był i jest rewelacyjny. Skype, mail, telefon. Nawet jak okazało się że muszę pokazać i obgadać jak przesuwać ściany to zestawiliśmy wideokonferencję via Skype i ustawiając kamerę na kartkę z rzutem parteru pokazywałem co mi się podoba a co nie

Powysyłałem skany PZP, wszystkich warunków itp. I PC wziął się do roboty.
Czas start 21.02.2008

Dostałem w międzyczasie kilka różnych wersji (oczywiście zawsze w PDFach ).
06.03.2008 mieliśmy już ustalony rzut parteru, wizualizacje też wypadały całkiem całkiem

Wtedy PC i inny architekci /branżowcy zajęli się inny sprawami. Zasadniczo już bardziej konstrukcyjnymi.

Dom urósł ze 110m2 + garaż do około 135m2 + garaż.
Netto ma 172,54m2.

Kilka ciekawostek. Konstruktor zaprojektował ciekawe rozwiązanie fundamentów: płyta żelbetowa 15cm + ściany fundamentowe żelbetowe.
Płyta ocieplona do dołu 10cm, ściany fundamentowe ocieplone od wewnątrz 5cm i od zewnątrz 10cm.
Konstrukcja dachu płatwiowo-kleszczowa. Cztery słupy na poddaszu, oparte na dwóch podciągach stalowych HEB200 i nadprożach IPE200.
Wysokość ściany szkieletowej 278cm brutto.

Domek wyglądać będzie tak:


Dostawałem w międzyczasie też różne przekroje, opis techniczny do projektu, obliczenia współczynnika U 0,165 W/m2K.

08.04.2008 projekt w 4 egzemplarzach dotarł do mnie kurierem.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze